Zavrieť

Porady

Pomoc-faktúra z EU

Dobrý deń. Ak živnostník nie je platiteľ DPH a ani registrovaný podĺa §7,7a, a iba teraz prvý krát nadobudol tovar z EU, je správne, ak mu dodávať vystavil faktúru bez DPH?
Podĺa mňa nie... Poradíte?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deń. Ak živnostník nie je platiteľ DPH a ani registrovaný podĺa §7,7a, a iba teraz prvý krát nadobudol tovar z EU, je správne, ak mu dodávať vystavil faktúru bez DPH?
    Podĺa mňa nie... Poradíte?
    Ďakujem
    Nie, nie je to správne. Fa mala byť s dph.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, nie je to správne. Fa mala byť s dph.
    Ďakujem, aj ja som bola toho názoru. Klientovi som vysvetlila, že keď nemajú žiadnu registráciu a oni ju vystavili bez DPH, tak tento tovar vlastne nie je zdanený v žiadnom štáte.
    Ďakujem.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ejo Pozri príspevok
    Ďakujem, aj ja som bola toho názoru. Klientovi som vysvetlila, že keď nemajú žiadnu registráciu a oni ju vystavili bez DPH, tak tento tovar vlastne nie je zdanený v žiadnom štáte.
    Ďakujem.
    Dobrý deň. Ešte by som sa spýtala, ak takýto živnostník, ktorý nie je registrovaný podľa §4,7, a obdrží faktúru od dodávateľaz EU bez DPH, čo je nesprávne, tak tento živnostník - odberateľ musí zdaniť tu, alebo čo s takouto faktúrou? Bude to chyba dodávateľa?
    Ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ešte by som sa spýtala, ak takýto živnostník, ktorý nie je registrovaný podľa §4,7, a obdrží faktúru od dodávateľaz EU bez DPH, čo je nesprávne, tak tento živnostník - odberateľ musí zdaniť tu, alebo čo s takouto faktúrou? Bude to chyba dodávateľa?
    Ďakujem
    Vratit dodavatelovi na prepracovanie.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    zk24 Pozri príspevok
    Vratit dodavatelovi na prepracovanie.
    No oni to neprepracovali, veľmi ich to nezaujímalo. Odberateľ však uhradil čiastku, ktorá bola bez DPH. Može mať z toho odberateľ problém, ak táto faktúra nebude opravená?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ejo Pozri príspevok
    No oni to neprepracovali, veľmi ich to nezaujímalo. Odberateľ však uhradil čiastku, ktorá bola bez DPH. Može mať z toho odberateľ problém, ak táto faktúra nebude opravená?
    No, je jasne ze slovenskemu podnikatelovi sa to pacilo, lebo FA bola nizsia o DPH. Nebola uhradena DPH ani v jednej krajine, a pri kontrole s tym zarucene bude problem. Ake su sankcie, to neviem. Kazdopadne by som "kazala" zivnostnikovi aby kontaktoval dodavatela a ziadal opravnu FA. Aspon aby som bola kryta ako uctovnicka, pripadne aby bol kryty odberatel ze to riesil.

    Predpokladame ze nesplnaju oslobodenie od DPH.

    Tuto sa riesilo to iste: http://www.porada.sk/t64670-nespravn...holandska.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.