Zavrieť

Porady

Predpis dane z motorových vozidiel

Prosím o pomoc, začínam v PU a chcem sa opýtať, na konci roka 2010 som zabudla spraviť predpis dane z MV 531/345 a v roku 2011 som ju uhradila 345/221. Daňové už mám odovzdané, dá sa s tým niečo urobiť, aby mi nesvietila 345?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila35238 Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, začínam v PU a chcem sa opýtať, na konci roka 2010 som zabudla spraviť predpis dane z MV 531/345 a v roku 2011 som ju uhradila 345/221. Daňové už mám odovzdané, dá sa s tým niečo urobiť, aby mi nesvietila 345?
    Dá, ak ste za rok 2010 nemali stratu, zaúčtuješ takto predpis do roka 2011.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila35238 Pozri príspevok
    Nemali sme stratu. Takže to môžem zaúčtovať 531/345 ku 1.1.2011?
    Nie k prvému dňu, tu účtujeme len PS, daj neskorší dátum.

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    lila35238 Pozri príspevok
    Daňové už mám odovzdané, dá sa s tým niečo urobiť, aby mi nesvietila 345?
    skor by ma trapil danovy naklad ako "svietenie"

    lila35238 je offline (nepripojený) lila35238

    lila35238
    Čítala som že by sa to vraj dalo urobiť aj cez účet 428, ale nejak sa mi to nezdá. Máš s tým nejakú skúsenosť?

    lila35238 je offline (nepripojený) lila35238

    lila35238
    Dakujem za ochotu.
    Neovplyvní mi to daň, pretože bude nulová, zmenil by sa mi len základ dane. Je to bezvýznamná chyba a čítala som, že v takýchto prípadoch je to možné zaúčtovať do tohto roku (2011).

    lila35238 je offline (nepripojený) lila35238

    lila35238
    Dakujem za ochotu.
    Urobím ten predpis dane v januári 2011, pretože mi to neovplyvní daň vychádza mi nulová, zmenil by sa mi len základ dane, takže je to len bezvýznamná chyba a neukrátim tým DU.

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    lila35238 Pozri príspevok
    Dakujem za ochotu.
    Urobím ten predpis dane v januári 2011, pretože mi to neovplyvní daň vychádza mi nulová, zmenil by sa mi len základ dane, takže je to len bezvýznamná chyba a neukrátim tým DU.
    DU by nebol ukrateny ani predtym, ten, kto je poskodeny, je danovnik. islo iba o to, ak by to bola vyznamna suma, tak by bolo na mieste urobit opravne DP - vzhladom k terminu. v tomto pripade sa vsak moze pouzit zapis 531.xxx/345.xxx, s tym, ze tato suma zvysi zaklad dane v roku 2011. DU teda vobec nebude poskodeny

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Tweety Pozri príspevok
    Dá, ak ste za rok 2010 nemali stratu, zaúčtuješ takto predpis do roka 2011.
    ak by vznikla strata tak čo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tweedle Pozri príspevok
    ak by vznikla strata tak čo?
    Čo, čo, potom v roku 2011 o tom nemôžete účtovať do daňovo uznaných nákladov.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ak je zisk tak môžem? zdá sa mi to čudné,,ak bola strata tak treba dať dodatočné DDPO?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tweedle Pozri príspevok
    ak je zisk tak môžem? zdá sa mi to čudné,,ak bola strata tak treba dať dodatočné DDPO?
    AK sa ti to zdá čudné, pozri si Prechodné ustanovenia Zákona o dani z príjmu, ktoré o tom pojednávajú.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    aha tak ak by vznikla a zabudol by sa v roku 2010 urobiť prespis treba urobiť dodatočné DDPO? ja fakt týmto veciam ešte príliš nerozumiem tak sa pýtam aj keď niekedy hlúpo

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tweedle Pozri príspevok
    aha tak ak by vznikla a zabudol by sa v roku 2010 urobiť prespis treba urobiť dodatočné DDPO? ja fakt týmto veciam ešte príliš nerozumiem tak sa pýtam aj keď niekedy hlúpo
    ak ide o zvýšenie nákladov a teda zvýšenie straty 2010, tak nie si povinný robiť dodatočné DPPO, ale môžeš. Ak to neurobíš, účtovanú DMV v r.2011 pripočítaš v DPPO 2011 k ZD, inak povedané, nemôžeš vykázať v r.2011 ako daňové náklady 2011.
    Ak si bol v r.2010 v zisku a platil si daň z príjmov, môžeš dodatočne zistené náklady za rok 2010 účtovať v r.2011 a daňovo si ich uplatníš v 2011.
    Tak hovorí zákon.................... /logiku prísl.ustanovenia sme rozoberali v iných témach, isto nájdeš, ked budeš hľadať./

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    KEJKA naozaj ti veľmi pekne za vysvetlenie, robím účtovníctvo krátko a v podstate sa ho učim sama tak nie všetkému rozumiem, dakujem že máš trpezlivosť s nami neskúsenými,,,vždy všetko pekne logicky vysvetlíš,,,dakujem dakujem dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.