Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne

DÚ mi prijal žiadosť o predĺženie doby podania daňového priznania za rok 2011. Čo mám spraviť teraz s ročným zúčtovaním do zdravotnej poisťovne? Treba im niečo oznamovať? Ak áno, tak ako a do kedy? Vopred ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Taktiež som to včera postrehla v správach, kde bolo zverejnené, že môžeš poslať e mailom čestné prehlásenie, že máš odloženú povinnosť.
    Dnes som sa však informovala v ZP a tam mi oznámili, že emailom nie, ale treba poslať kópiu žiadosti, ktorá bola doručená na DÚ poštou (rozhoduje dátum pečiatky) alebo osobne.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ročné zúčt.zdravotného za rok 2010 treba urobiť a poslať do 31.3.2011. DU nemá nič spoločné so ZP.

    klaun je offline (nepripojený) klaun

    nadšenec spoločenských hier. www.hrypreteba.meu.zoznam.sk ...viac klaun
    To sa nedá odložiť na neskôr tak ako daňové priznanie?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    klaun Pozri príspevok
    To sa nedá odložiť na neskôr tak ako daňové priznanie?
    tak ako sa dá predlžiť termín na DP, tak sa dá aj na RZZP - treba písomne požiadať

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Nie nedá. Treba ho urobiť a poslať do 31.3.a keď sa zistí že to nie je správne vypočítané sa podá opravné alebo dodatočné - pozri si zákon o zdrav.poistení /tu na porade/.

    klaun je offline (nepripojený) klaun

    nadšenec spoločenských hier. www.hrypreteba.meu.zoznam.sk ...viac klaun
    Tak teraz mám dve protichodné odpovede......aj ámo aj nie....ktorá je správna?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ja by som na tvojom mieste urobila ročné zúčt.ZP-veď to je jednoduché / aspoň budeš mať o jednu starosť menej.

    klaun je offline (nepripojený) klaun

    nadšenec spoločenských hier. www.hrypreteba.meu.zoznam.sk ...viac klaun
    Takže ak to tlačivo pošlem spolu s kópiou od DÚ (že môžem podať daňové neskôr), tak bude všetko ok a už nič iné netreba urobiť?

    klaun je offline (nepripojený) klaun

    nadšenec spoločenských hier. www.hrypreteba.meu.zoznam.sk ...viac klaun
    Dá sa vyplniť formulár na ročné zúčtovanie ak nemám podklady z daňového priznania?

    pepoxx je offline (nepripojený) pepoxx

    pepoxx
    Olgica Pozri príspevok
    Ja by som na tvojom mieste urobila ročné zúčt.ZP-veď to je jednoduché / aspoň budeš mať o jednu starosť menej.
    Ak nemá urobené daňové priznanie, nemôže predsa urobiť zúčtovanie. Veď nepozná základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.