Zavrieť

Porady

Výplata / PN - ako to vlastne je???Ako ?????

Dobrý deň,

mám taký problém. Bola som na PN. A teraz mi vyšla smiešna výplata. Už som z toho nešťastná :-(((
Je to dosť zložité a potrebovala by som poradiť od nikoho kto tomu fakt veľmi rozumie, lebo ja už som z toho dosť dopletená.
Je to tak, že:
ja dostávam stále tú istú výplatu 570€ či je 20 prac.dní, alebo 23. To je jedno. Suma sa vôbec nemení. Ale na účet dostávam iba z toho cca 364€/oficiálne/. Ten zvyšok 206€ dostávam na ruku /neofic./.
Teraz v januári som bola na PN od 27.01. až do 13.02.2011. Ale z toho som bola 01.02.-02.02.2011 v robote. Šéfka mi ale za január dala celú výplatu /570€/. Teraz mám z toho chaos.
V januári som nerobila teda 5 kalendárnych dní a vo februári som nerobila 11 kalendárnych dní. Vo februári som odpracovala teda 13 dní /aj s 01-02.02.2011/.
Vie mi prosím niekto vypočítať akú výplatu by som mala mať teda za február??? Dostala som na účet iba 242,71€. Sociálna poisťovna mi poslala cca 45€.
Moja kolegyňa nie je mzdárka a teda tomu nerozumie. Chcem len proste to čo mi patrí.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maťa, doplň prosím výšku hrubej mzdy z pracovnej zmluvy. Počas PN-ky si mala dodržiavať liečebný režim, nie pracovať. (oficialnu) mzdu za tieto dni nemôžeš očakávať.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    mám dojem, že Maťa ROBÍ NIEKDE ČAŠNÍČKU PRÍPADNE NIEČO PODOBNÉ, oficiálne dostáva minimálnu mzdu a z tej jej bola vypočítaná aj PN.

    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    Ja mininálnu mzdu ani nemám. A vôbec mi nedávajú ani výplatnú pásku, takže ani neviem koľko mám hrubú mzdu. Len viem, že keď robím normálne tak mám 364 v čistom.

    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    V živote som nebola na PN. Tak som ani nevedela, že keď je niekto PN aké papiere potrebuje a čo s nimi ďalej. Až potom som zistila, ale to som už mala odrobené tie 2 dni.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    364 EUR v cistom ..to mi vychadza na 439 EUR v hrubom.

    Otazka kvoli PN je, ako dlho tam pracujes a aky bol tvoj oficialny prijem v roku 2010 ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mata1983 Pozri príspevok
    Oficiálny príjem - neviem bolo to okolo 4000€. Neviem presne.
    Bez toho, aby sme vedeli tvoj prijem v roku 2010 (ktory je rozhodujucim obdobim pre PN v roku 2011) ti nedokazeme vypocitat, kolko si mala dostat penazi ...
    4000 EUR je aka suma? V hrubom, v cistom, za 12 mesiacov?

    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    Presnú sumu za minulý rok neviem.
    Viem iba to, že denný vymeriavací základ mám 14,0867€.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mata1983 Pozri príspevok
    Presnú sumu za minulý rok neviem.
    Viem iba to, že denný vymeriavací základ mám 14,0867€.
    Tak skusim, cisto teoreticky:
    od 14.2. do 28.2. bolo 11 pracovnych dni z 20vo februari.

    439/20*11 = 241 = mzda v hrubom, to je v cistom 201,60 EUR.
    PN od zamestnavatela vo februari bola 5 dni 55% z VZ = 5*14,0867*0,55 = 38,74 EUR.

    201,60 + 38,74 = 240,34 EUR.

    Od soc. poistovne si mala dostat od 6.2. do 13.2. za 8 dni
    8*14,0867*0,55 = 61,98 EUR.

    Ak mas nepravidelny prac. cas, moze byt vypocet mzdy iny ...toto je taky tip Ale priblizne tie sumy od zamestnavatela sedia.
    Nepocitala som 1. a 2. 2., predpoklada, ze to ti dali este do januara, kedze pocas PN nemozes pracovat.

    Nesedi mi prijem od socialnej poistovne, zadala si spravne datum ukoncenia PN, bol 13.2.? Neskoncila PN uz 11.2.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.