Zavrieť

Porady

Export do Alfy z programu Olymp

Pekný deň.
Poprosím o Vašu radu .Prvý mesiac pracujem s programom Olymp ,chcem sa opýtať ako sa postupuje ,ak chcem potom urobiť export do Alfy .Má byť program Alfa otvorený ,alebo jednoduchšie bude ak si čísla zapíšem. do účtovníctva ručne . potrebujem teda zaúčtovať mzdy a odvody .Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Takže prog. OLYMP = export do Alfy, program Alfa - evidencia záväzky - vľavo dolu klik na ! IMPORT údajov z Olympu" - číslovanie si kazdy zvolí podľa seba. Program nemusí byť otvorený, ale môže..

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    A poprosím ešte o vysvetlenie ,,mzdy a odvody do poisťovni sa v Ju evidujú ako záväzky?Ako sa to správne zaúčtuje ?Budem to účtovať prvý krát .Ďakujem .
    Keď dáš tento automatický export do Alfy, sama Alfa ti to zaúčtuje do záväzkov. Pri úhrade z banky si v peňažnom denníku pri konkrétnej úhrade dáš krížik (x) úhrada záväzku.
    Smerovanie do stĺpcov peňažného denníka:
    Všetko čo platí zamestnanec (čisté mzdy, daň z miezd, odvody zamestnanec, prípadne DDP ktoré platí zamestnanec) - SMERUJE DO stĺpca MZDY (24)
    Všetko čo platí zamestnávateľ + odvody za SZČO - SMERUJE DO stĺpca FONDY (25)
    Ak platí zamestnávateľ DDP, tak táto suma ide do Prevádzkovej réžie

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    A poprosím ešte o vysvetlenie ,,mzdy a odvody do poisťovni sa v Ju evidujú ako záväzky?Ako sa to správne zaúčtuje ?Budem to účtovať prvý krát .Ďakujem .

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Pekný deň ešte raz . V mojom prípade sa jedná iba o zamestnancov ,dohodárov ,ktorý sú vedení na ÚP .Odvádzam za nich daň a odvody do SP a to GP a ÚP . To všetko ma ísť teda do stĺpca mzdy ?

    Export do Alfy z programu Olymp

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.