Zavrieť

Porady

hospodarsky výsledok v súvahe a vo výkaze ziskov a strát nie je ten istý

Uzatváram svoj prvý účtovný rok a narazil som na problém že hospodársky výsledok v súvahe je o 2 eura vyšší ako vo výsledovke. Konkretne súvaha -75258 a výsledovka -75260. Čo s tým? ako to dopasovať?
dakujem
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Musíš zaokrúhliť hodnoty na niektorých riadkoch tak, aby to sadlo. Ja osobne zostavujem výkazy z hlavnej knihy sama, nespolieham sa na to, že to pozaokrúhľuje sofvér - ten ide čisto matematicky. Ty to teda musíš na niektorom riadku "doladiť" - na ktorom, to Ti nikto neporadí, kým nemá k dispozícii HK.
0 0
Lipican Lipican

Lipican je offline (nepripojený) Lipican

takže ak som správne pochopil, v hlavnej knihe si mám vyhliadnuť nejaký pekný riadok a tie dve eurá tam zakomponovať, správne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lipican Pozri príspevok
takže ak som správne pochopil, v hlavnej knihe si mám vyhliadnuť nejaký pekný riadok a tie dve eurá tam zakomponovať, správne?
V hlavnej knihe by som neprepisovala, Tá je aká je presne na eurá a centíky. Ide o zaokrúhľovanie vo výkaze. Závisí od možností softu- buď vstúpiš do niektorých dvoch riadkov a zaokrúhliš tak, aby si tie dve EUR vyrovnal, alebo použiješ funkciu automatického zaokrúhľovania, ak Ti to soft dovolí.
0 0
Lipican Lipican

Lipican je offline (nepripojený) Lipican

mam softip packet a tam neviem nic take najs
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lipican Pozri príspevok
mam softip packet a tam neviem nic take najs
Nepoznám ten soft. Ja mám dve možnosti, možno Ťa to inšpiruje.
1. Môžem vojsť do daného riadku výkazu a prepísať ho
2. Mám taký gombíček, že automatické zaokrúhlenie a na ten ak kliknem tak mi vyrovná prípadný rozdiel medzi Súvahou a VZaS. Skrátka Amerika.
Mylím si, že prinajmenšom každý soft by mal dovoliť vojsť do riadkov výkazov, lebo čísla v hlavnej knihe predsa prepisovať nie je možné a povolené.
0 0
Lipican Lipican

Lipican je offline (nepripojený) Lipican

tak som zistil že riadky čo mam označené príznakom * sa nedajú prepisovať, ale keď si vyberiem riadok 106 a prepíšem ho o jedno euro, tak o jedno euro tym istym smerom prepíše aj riadok 105. Mohol by som to takto dopasovať?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Hlavne sa treba odrazit od toho co je v danovom priznani. Aby si vedel co treba zaokruhlovat, ktory vykaz.

Ak mas nejake casove rozlisenie v Suvahe, tak ja zaokruhlujem najprv tam, to sa totizto nikam nenapocitava, nejde to do ziadnych medzisuctov. Myslim ze iba do uplneho sumaru.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lipican Pozri príspevok
tak som zistil že riadky čo mam označené príznakom * sa nedajú prepisovať, ale keď si vyberiem riadok 106 a prepíšem ho o jedno euro, tak o jedno euro tym istym smerom prepíše aj riadok 105. Mohol by som to takto dopasovať?
áno presne tak. Súčtové riadky sa nedajú prepisovať,. Porovnaj čísla v hlavnej knihe, najmä tie, ktoré sú napr. 5 za desatinnou čiarkou napr. 125.53 môže byť aj 125 aj 126 a pod.
0 0
Lipican Lipican

Lipican je offline (nepripojený) Lipican

Ok, tak som tam pridal dve eura na kratkodobe závazky riadok 106 a HV teraz sedí s tým čo je vo výsledovke, dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lipican Pozri príspevok
Ok, tak som tam pridal dve eura na kratkodobe závazky riadok 106 a HV teraz sedí s tým čo je vo výsledovke, dakujem
Môžeš pridať aj po 1 EUR do dvoch riadkov, ale môžeš to nechať aj takto.
0 0
Lipican Lipican

Lipican je offline (nepripojený) Lipican

ano časove rozlišenie tam mám, takže ešte sa na to pozriem a z toho to zaorkuhlim
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dve eura na jednej polozke? no ja radsej spravime zaokruhlenie "zlym" smerom po jednom eure v dvoch polozkach. Nech je vidno ze je to zaokruhlovanim, a nie chybou...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Lipican Pozri príspevok
Ok, tak som tam pridal dve eura na kratkodobe závazky riadok 106 a HV teraz sedí s tým čo je vo výsledovke, dakujem
Zaokrúhľovať sa nemôže len tak hala-bala.
Úpravy treba vykonať tam, kde vznikne "najmenšia chyba",
napr. ak mám k dispozícii čísla 14,49 alebo 13,25 tak nahor zaokrúhlim 14,49, lebo tam vznikne menšia chyba.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ja už len na okraj na vysvetlenie ( pre úplnosť) uvediem, že ide o najmenšiu relatívnu chybu, t. j. v preklade = pravidlo zaokrúhľovania porušíš tam, kde je absolútna hodnota čísla najväčšia.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Máte pravdu, ale .....

Ak niekedy bolo aceptované zaoruhľovanie na 1000,- Sk a upravilo sa o tisíc Sk (čiže chyba do max. 500,- Sk), tak dnes sa až tak "netrapim", či bude o pol centa viac alebo menej.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

rada by som sa spytala pri zaokruhlovani mam vo vykaze ziskov a strat vysledok vysledok hospodarenia pred zdanenin iný ako keby sa zaokruhli v danovom priznani

prihklad
vo vykaze ziskov a strat ma 1075
v danovom priznani mam 1076,67 cize keby som toto zaokruhlila bolo by 1077

moze byt toto problem? porovnavaju aj tieto cisla a riadky?

moze to byt problem? vykaz ziskov a strat mi zaokruhlil softver matematicky...
mam opravit vykaz ziskov a strat?

(nasledne samozrejme sa mi zmeni aj vysledok hospodarenia po zdaneni v suvahe aj vo vysledovke)
dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 17.02.13 at 11:14 Dôvod: doplnenie otazky
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

prosim poradite

kontrolujete si okrem vysledku hospodarenia po zdaneni zaokruhlene v suvahe a vykaze ziskov a strat
aj vykaz ziskov a strat a vysledok hospodarenie pred zdanenim zaokruhlene porovnavate s riadkom 100 danveho priznania ci by po zaokruhlene sedel?

dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 17.02.13 at 11:55
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
rada by som sa spytala pri zaokruhlovani mam vo vykaze ziskov a strat vysledok vysledok hospodarenia pred zdanenin iný ako keby sa zaokruhli v danovom priznani

prihklad
vo vykaze ziskov a strat ma 1075
v danovom priznani mam 1076,67 cize keby som toto zaokruhlila bolo by 1077

moze byt toto problem? porovnavaju aj tieto cisla a riadky?

moze to byt problem? vykaz ziskov a strat mi zaokruhlil softver matematicky...
mam opravit vykaz ziskov a strat?

(nasledne samozrejme sa mi zmeni aj vysledok hospodarenia po zdaneni v suvahe aj vo vysledovke)
dakujem
To teda je SUPER problém, musia to byť úplne identické čísla!
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Rozalka Pozri príspevok
To teda je SUPER problém, musia to byť úplne identické čísla!
takto rozalka ja to mam identicke cislo pre zaokruhlenim - vysledok hodporadenia pred zdanenim je to iste cislo v danovom priznani aj vo vykaze ziskov a strat
no ale ked zaokruhlim vykaz ziskov a strat tak mi to nesedi...uz aj pozauctovani dani z prijmov...

pred zaokruhlenim mam 1076,67 aj v danovom aj vo vykaze ziskov a strat
vo vykaze ziskov a strat by som mala mat po zaokruhleni matematicky 1077 ale mne zaokruhlenim vyjde 1075 je to problem? vykaz ziskov a strat myslim uz na cele eura
Naposledy upravil Sarlotka : 17.02.13 at 13:31
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

vlastne ma zaujima ci to mam cele napasovat suvaha aj vykaz ziskov a strat mi sedia co sa tyka vysledok hospodarenia po zdaneni aj pred aj po zaokruhleni na cele eura

len vysledok hospodarenia pred zdanenim po zaokruhleni vo vykaze ziskov a strat mam 1075 a v danovom je to 1076,67 (riadok 100)
Naposledy upravil Sarlotka : 17.02.13 at 13:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať