Zavrieť

Porady

Hlasenie o vyuctovani dane a o uhrne prijmov....

Poprosila by som o radu. Prvykrat podavam Hlasenie , mala som parkrat brigadnicku - V casti V som uviedlaosobne iinformacie o brigadnicke, Uhrn prijmov bol za 5 mesiacov 145 EUR /brigadnicka ma podpisane vyhlasenie,takze som neodvadzala ziadne preddavky na dan/. V riadku 6, cast V pisem nejaky zaklad dane ?
V casti I este v riadku 0 uvediem zuctovane a vyplatene prijmy 145 EUR a to je vsetko?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    **Gabika** Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela opýtať ohľadom Hlásenia k dani zo závislej činnosti v časti V. riadok 9 - celková suma vyplatenej zam.prémie. Aká suma zam.prémie sa tam dáva, tá čo bola vypočítaná za rok 2009 a vyplatená v roku 2010 alebo ktorá bola v ročnom zúčtovaní roku 2010 a vyplatená v roku 2011.
    Ak tá, ktorá bola vypočítaná za rok 2009 a vyplatená v r.2010, tak sa tam dávajú aj zamestnanci, ktorí už v roku 2010 u nás nepracovali ale robila som im ročné zúčtovanie a mali nárok na zamestnaneckú prémiu? Vopred veľmi pekne ďakujem.

    Pozri napr. tu od prísp. 100 (alebo aj viac od začiatku témy):

    http://www.porada.sk/t158752-p11-hla...-r-2010-a.html

    Ak má súhlasiť súčet prehľadov s hlásením, potom zrejme treba uviesť všetkých, ktorí s prémiou mali "do činenia".

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    **Gabika** Pozri príspevok
    My sme v roku 2010 do prehľadov nepísali žiadne prémie za rok 2009, pretože zamestnanci majú každý mesiac nižšie dane ako je výška daňových bonusov za mesiac. Na preplatky z ročného zúčtovania daní a zamestnaneckú prémiu sme si vypýtali späť na základne žiadosti. Takže v tomto prípade by som do zamestnaneckej prémie nemala písať nič?
    To je jedno, že ste preplatky a ZP žiadali vyplatiť. Aj preplatky aj zamestnanecká prémia za r. 2009 sa mali objaviť v štvrťročných prehľadoch - u teba mali byť za 1. štvrťrok. Teraz sa mali objaviť aj v ročnom hlásení - hlásenie je sumár štvrťročných prehľadov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    piccolino Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu. Prvykrat podavam Hlasenie , mala som parkrat brigadnicku - V casti V som uviedlaosobne iinformacie o brigadnicke, Uhrn prijmov bol za 5 mesiacov 145 EUR /brigadnicka ma podpisane vyhlasenie,takze som neodvadzala ziadne preddavky na dan/. V riadku 6, cast V pisem nejaky zaklad dane ?
    V casti I este v riadku 0 uvediem zuctovane a vyplatene prijmy 145 EUR a to je vsetko?
    Dakujem

    r. 6 = r. 4 mínus poistné. Keďže poistné jej zrážané nebolo, do r. 6 by som uviedla tiež sumu 145 eur. R. 7 =0,00

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Ja by som sa chcela opýtať ohľadom Hlásenia k dani zo závislej činnosti v časti V. riadok 9 - celková suma vyplatenej zam.prémie. Aká suma zam.prémie sa tam dáva, tá čo bola vypočítaná za rok 2009 a vyplatená v roku 2010 alebo ktorá bola v ročnom zúčtovaní roku 2010 a vyplatená v roku 2011.
    Ak tá, ktorá bola vypočítaná za rok 2009 a vyplatená v r.2010, tak sa tam dávajú aj zamestnanci, ktorí už v roku 2010 u nás nepracovali ale robila som im ročné zúčtovanie a mali nárok na zamestnaneckú prémiu? Vopred veľmi pekne ďakujem.

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    My sme v roku 2010 do prehľadov nepísali žiadne prémie za rok 2009, pretože zamestnanci majú každý mesiac nižšie dane ako je výška daňových bonusov za mesiac. Na preplatky z ročného zúčtovania daní a zamestnaneckú prémiu sme si vypýtali späť na základne žiadosti. Takže v tomto prípade by som do zamestnaneckej prémie nemala písať nič?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    **Gabika** Pozri príspevok
    My sme v roku 2010 do prehľadov nepísali žiadne prémie za rok 2009, pretože zamestnanci majú každý mesiac nižšie dane ako je výška daňových bonusov za mesiac. Na preplatky z ročného zúčtovania daní a zamestnaneckú prémiu sme si vypýtali späť na základne žiadosti. Takže v tomto prípade by som do zamestnaneckej prémie nemala písať nič?

    Prehľad je prehľad - o príjmoch, daniach, bonusoch, prémiach. Preplatky ste žiadali na extra žiadosti, nie na tlačive prehľadu na str. 3? Správca dane možno vaše prehľady ešte nevidel pre nedostatok času.

    Hlasenie o vyuctovani dane a o uhrne prijmov....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.