Zavrieť

Porady

Termín pridelenia DIČ, povinnosti FO na začiatku podnikania?

Píšem v mene známej. Začínam podnikať v 01.APRILA 2011, rôzne žiadosti o registrácie som absolvovala (ohl. živnosti na živ. úrad - začiatok marca, ZP, SP). DPH zatiaľ neriešim (keďže zatiaľ nespĺňam podmienky pre registráciu platcu DPH), najskôr zrejme po roku podnikania pri podávaní DP na DÚ (marec 2012).
Ak som dobre informovaná, tak živnostenský úrad ma automaticky zaregistruje na DÚ ako FO podnikateľa (subjekt) a teda DÚ mi má prideliť DIČ (kartičku s DIČ), ktorú zatiaľ nemám. Aký je približný termín doručenia tejto kartičky s DIČom?
A je nutné uvádzať ho v objednávkach (prípadne DFA), keďže ho zatiaľ nemám, ale objednávky už uskutočňujem s predstihom (nákup zariadenia, materiálu)???
Aké sú ďalšie registratúrne povinnosti FO podnikateľa (kaderníčka - jednotlivec) na začiatku podnikania? Nezabudla som na niečo SAKRA dôležité a časovo naliehavé???
Vopred vrelá vďaka poraďáci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    voo je offline (nepripojený) voo

    voo
    Mellanie88 Pozri príspevok
    Píšem v mene známej. Začínam podnikať v 01.APRILA 2011, rôzne žiadosti o registrácie som absolvovala (ohl. živnosti na živ. úrad - začiatok marca, ZP, SP). DPH zatiaľ neriešim (keďže zatiaľ nespĺňam podmienky pre registráciu platcu DPH), najskôr zrejme po roku podnikania pri podávaní DP na DÚ (marec 2012).
    Ak som dobre informovaná, tak živnostenský úrad ma automaticky zaregistruje na DÚ ako FO podnikateľa (subjekt) a teda DÚ mi má prideliť DIČ (kartičku s DIČ), ktorú zatiaľ nemám. Aký je približný termín doručenia tejto kartičky s DIČom?
    A je nutné uvádzať ho v objednávkach (prípadne DFA), keďže ho zatiaľ nemám, ale objednávky už uskutočňujem s predstihom (nákup zariadenia, materiálu)???
    Aké sú ďalšie registratúrne povinnosti FO podnikateľa (kaderníčka - jednotlivec) na začiatku podnikania? Nezabudla som na niečo SAKRA dôležité a časovo naliehavé???
    Vopred vrelá vďaka poraďáci

    ahoj riesim presne to iste. A tiez od 1.4. Skus sledovat moj prispevok, mozno sa nieco dozvies: http://www.porada.sk/t165521-dic-icdph.html#post1711561

    Termín pridelenia DIČ, povinnosti FO na začiatku podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.