Zavrieť

Porady

Rozširujúce, či doplňujúce štúdium?

Dobrý deň. Mám ukončenú VŠ sociálnej práce II. stupňa. Chcela by som učiť v materskej škole čiže doplniť si kvalifikáciu, aby mi Mgr. platilo aj pre školstvo. Dá sa to? Existuje nejaké štúdium - doplňujúce či rozširujúce, aby som bola vysokoškolsky kvalifikovaná učiteľka? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Osobne odporúčam, začať študovať nanovo, nakoľko sociálna práca nie je učiteľský odbor a z toho dôvodu je problematické aj rozšírenie kvalifikácie o učiteľstvo.

    Niečo podobné sa riešilo aj tu (Stary Hrozenkov):
    http://www.porada.sk/t154535-informa...edagogike.html

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Da sa studovat DPS- dolnkove pedag.studium, ziskas kvalifikaciu vyucovania pedagogiky. T.J. budes kvalifikovana ucitelka pre SS- pedagogika.
    Mozem subezne, pripadne potom studovat nejaky vseobecno.-vzdelavaci predmet a ziskas ped.sposobilost na jeho vyucovanie. Ak to budes studovat subezne, mas to hotove za 2 roky, ak postupne tak asi 4 roky a potom sa naozaj oplati studovat inu VS- nove studium.

    Marcela.D je offline (nepripojený) Marcela.D

    Marcela.D
    Chcem len poopraviť predchádzajúci príspevok. Po ukončení DPŠ získate kvalifikáciu na vyučovanie iba predmetu Sociálna práca na strednej škole, teda nie na vyučovanie predmetu Pedagogika. A čo sa týka súbežného štúdia DPŠ a niektorého všeobecnovzdelávacieho predmetu vidím problém v tom, že na takéto kvalifikačné štúdium Vás bez DPŠ nepríjmu, teda je to podmienené už ukončeným DPŠ vzdelaním. Pekný deň.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Tak teda, ja som pisala z vlastnej skusenosti a studovala som subezne, len bola podmienka, aby statnice na DPS, ci zaverecnwe skusky boli skor, ako dozsirujuce studium.

    Rozširujúce, či doplňujúce štúdium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.