Zavrieť

Porady

Načo vlastne robiť jednoduché účtovníctvo?

Celý minulý rok som si robil jednoduché účtovníctvo, avšak až pri vyplnaní daňového priznania som zistil viac o zjednodušenej danovej evidencii. Zaškrtol som teda, že som si viedol evidenciu podla príslušného zákona a nie účtovníctvo.

Akú môže mať vlastne výhodu viesť si JÚ pre niekoho, kto splna podmienky pre danovú evidenciu? Podla zákona sa totižto nejedná o účtovníctvo, a preto ma nemôžu vôbec sankcionovať podla zákona o účtovníctve.

Dalej, nemám povinnosť vyčíslovať kurzové rozdiely. Ako teda vlastne mám účtovať veci nakúpené v cudzej mene?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    filip.vacko Pozri príspevok
    Celý minulý rok som si robil jednoduché účtovníctvo, avšak až pri vyplnaní daňového priznania som zistil viac o zjednodušenej danovej evidencii.Ja osobne by som zbierala informácie ešte pred začatím vedenia účtovníctva, jednak sa tým ušetrí spústu času Zaškrtol som teda, že som si viedol evidenciu podla príslušného zákona a nie účtovníctvo.

    Akú môže mať vlastne výhodu viesť si JÚ pre niekoho, kto splna podmienky pre danovú evidenciu?Treba zistiť skutočnosti, či vedenie daňovej evidencie je výhodnejšie, je to na daňovníkovi a je to individuálne, závisí od vykonávania činnosti, čo je výhodnejšie. Podla zákona sa totižto nejedná o účtovníctvo, a preto ma nemôžu vôbec sankcionovať podla zákona o účtovníctve.

    Dalej, nemám povinnosť vyčíslovať kurzové rozdiely. Ako teda vlastne mám účtovať veci nakúpené v cudzej mene?
    Veci nakúpené v cudzej mene prepočtom na € v deň nákupu. Kurzové rozdiely sa vyčíslujú na bankových účtoch a v pokladni vedenej v cudzej mene.

    Odpoveď v texte

    filip.vacko je offline (nepripojený) filip.vacko

    filip.vacko
    Katarina Pozri príspevok
    Treba zistiť skutočnosti, či vedenie daňovej evidencie je výhodnejšie, je to na daňovníkovi a je to individuálne, závisí od vykonávania činnosti, čo je výhodnejšie..
    Dakujem, ale v akom prípade by mohlo byť výhodnejšie viesť účtovníctvo?

    Načo vlastne robiť jednoduché účtovníctvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.