Zavrieť

Porady

Výška podpory po RD

Dobrý deň, chcem sa poradiť, či budem mať nárok a v akej výške na dávku v nezamestnanosti po skončení RD.
Toho času som na MD, ktorá mi bude o mesiac končiť. Môj pracovný pomer bol ukončení mesiac po nástupe na MD. Keďže som nezamestnaná na MD a RD po 3 rokoch by som nemala nárok na podporu ani prípadne ďalšiu materkú. Pomohlo by mi, keby som po skončení MD nastúpila na 1 deň do nového zamestnania a až potom nastúpila na RD? Teda už by som bola ako zamestnankyňa na RD. Rátalo by sa mi potom toho obdobie RD pre prípadnú ďalšiu materskú alebo podporu v nezamestnanosti? Keby som sa pred skončením RD na 26 týždňom dobroboľne poistila v nezamestnanosti z max VZ, mala by som potom nárok na podporu v nezamestnanosti? Počítala by sa mi potom iba z môjho dobrovoľného poistenia alebo by sa nejako zohľadňoval i ten 1 odpracovaný deň medzi MD a RD a výška platu za tento 1 deň?
Možno sa to niekomu zdá ako špekulácia, ale prečo mám byť trestaná za to, že môj pracovný pomer skončil v čase mojej MD? Niekoľko rokov pred nástupom na MD odvádzala štátu odvody a teraz nemám mať nárok na podporu? Zdá sa mi to riadne nefér.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika ja som to pochopila tak, že zadávateľka
    1. je na materskej dovolenke
    2. materská končí o mesiac
    3. chce po ukončení materskej sa zamestnať na jeden deň
    4. po tom jedno dni v zamestnaní chce požiadať o rodičovský príspevok
    5. tým pádom bude zamestnanec na rodičovskej dovolenke
    6. po skončení RD po 2,5 roku by skončila v zamestnaní
    7. požiadala by o podporu v nezamestnanosti
    ( ak sa to nepomení, a podporu v nezamestnanosti nezrušia )

    8. dostane podporu? alebo nedostane ...

    Hypoteticky, ak sa zákony nezmenia ... tak podľa mňa by nárok na podporu potom mala.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika,
    ona končí MD, ak sa zamestná ... a bude zamestnanec deň týžden a zamestnávateľ ju pustí na RD, a nevyhodí z roboty tak bude mať trvajúci pomer.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie Veronika,
    jej o mesiac končí materská, a pred nástupom na RD sa chce zamestnať.
    Tak som pochopila jej otázku

    1hugo1 Pozri príspevok
    Toho času som na MD, ktorá mi bude o mesiac končiť.
    .
    .
    Pomohlo by mi, keby som po skončení MD nastúpila na 1 deň do nového zamestnania a až potom nastúpila na RD?

    Výška podpory po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.