Zavrieť

Porady

Dohoda o vzájomnom započte s Rakuskom

Mili poradaci, v prvom rade zelam vsetkym stastny novy rok a vela uspechov, ale hlavne zdravia.
Nema niekto nahodou vzor o vzajomnom zapocte medzi SR a Rakuskom pri zapocitavani pohladavok a zavazkov?? Neviem ako doriesit takyto zapocet ku koncu roka 2005, aby sa mi vycistili pohladavky a zavazky!!
Dakujem za kazdu informaciu a radu, alebo "Vzor" takehoto zapoctu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Dakujem za usmernenie, ale potrebovala som vzor dohody ale v NJ alebo v AJ. Vlasne ani neviem, ci sa podobne dohody robia aj v Rakusku.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Susan
    Dakujem za usmernenie, ale potrebovala som vzor dohody ale v NJ alebo v AJ. Vlasne ani neviem, ci sa podobne dohody robia aj v Rakusku.
    Pre sformovanie zápočtu nie je predpísaná úprava. Rozhodujúci je obsah tak, aby pohľadávky ktoré sa navzájom započítavajú, boli identifikovateľné tak aby nedošlo k nedorozumeniu, aby bola jasná suma ktorá sa započítava, aby bolo jasné, ktorá strana zaplatí nesplatený zostatok, dokedy a na ktorý účet. Ak ide o 2 právnické osoby, odvolala by som sa na §§ Obch. zákonníka. Toto všetko môže byť vo forme listu. Keď firma obchoduje s Rakúskom, potom v nej určite je niekto, kto dokáže takýto list sformovať v NJ najmä ak bude mať slov. predlohu. Požiadala by som ich, aby ako prejav súhlasu podpísali 1 exem. a nám vrátili (predtým by som to ústne konzultovala). Započítavanie pohľadávok sa bežne robí v okolitých krajinách, len možno tomu nehovoria dohoda.

    Dohoda o vzájomnom započte s Rakuskom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.