Zavrieť

Porady

fa z Talianska

Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    dopravcovia Pozri príspevok
    Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?
    Pokiaľ ste oba subjekty registrované / jeden SK , druhý IT/ , domnievam sa , že sa jedná o službu podľa §15 odst.1 . Nevidím dôvod inak posudzovat takýto druh služby. Takto by som posudzovala službu podľa slovenského zákona.
    Keďže sa však jedná o Vami prijatú službu z Talianska, je potrebné zrejme posúdit službu z pohladu talianskeho zákona o DPH

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    dopravcovia Pozri príspevok
    Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?
    miesto dodania sluzby spocivajucej v sprostredkovani sluzieb zdanitelnej osobe sa posudzuje podla postavenia odberatela tejto sluzby, resp., ako uviedla Katarína Cigánová, posudzuje sa ako podla nasho § 15/1 ZDPH.

    Skuste sa opytat, podla coho postupovali pri vystaveni storna faktury, nakolko mali mat uz davno (k 1.1.2008) v talianskom ZDPH zmenene ustanovenie o sluzbach sprostredkovatelov pre zdanitelne osoby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.