Zavrieť

Porady

príkazná zmluva a povinnosti z nej

Dobrý deň, potrebujem poradiť, priateľ začal pracovať na príkaznú zmluvu na dobu neurčitú, zaujíma ma, aké má teraz povinnosti v súvislosti s daňami príp. odvodmi do SP a ZP?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
on žiadne, ale treba ujasniť, aké sa dohodli podmienky.
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

čo som z tej zmluvy vyčítala, tak za priznanie a zdanenie príjmu zodpovedá príkazník, čiže priateľ, iné podmienky týkajúce sa týchto povinností som nenašla
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bambulitka Pozri príspevok
čo som z tej zmluvy vyčítala, tak za priznanie a zdanenie príjmu zodpovedá príkazník, čiže priateľ, iné podmienky týkajúce sa týchto povinností som nenašla
aká činnosť je predmetom príkaznej zmluvy ?
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

veronikasad Pozri príspevok
aká činnosť je predmetom príkaznej zmluvy ?
predmetom je sprostredkovateľská a obchodná činnosť do dohodnutého termínu a na dobu neurčitú
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bambulitka Pozri príspevok
predmetom je sprostredkovateľská a obchodná činnosť do dohodnutého termínu a na dobu neurčitú
má priatel na túto činnosť aj živnostenské oprávnenie ?
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

veronikasad Pozri príspevok
má priatel na túto činnosť aj živnostenské oprávnenie ?
zatiaľ nie, nakoľko to vykonáva cca. 2 týždne, je to potrebné?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bambulitka Pozri príspevok
zatiaľ nie, nakoľko to vykonáva cca. 2 týždne, je to potrebné?
ako má vyriešené zdravotné poistenie ?
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

.. no zatiaľ nijako, práve preto sa pýtam, na zmluvu čakal 2 týždne a včera mu dali túto, takže sme doteraz nevedeli, ako to bude upravené .. a aby som ešte doplnila, je evidovaný na úrade práce ..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
berie podporu? Lebo jeho príjem je v takom prípade obmedzený.
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

podporu neberie, nakolko bol nezamestnany len mesiac resp. teraz ani neviem, ci sa povazuje za zamestnaneho, ked vykonava cinnost na zaklade prikaznej zmluvy
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem, ako to je, ked neberie podporu, či ho na UP nechajú evidovaného, ved vlastne prácu má.
Po novom sa aj príkazná zmluva s pravidelnou odmenou považuje za mzdu, resp. činnosť za závislú činnosť.
Ale ak má v takej zmluve uvedené, že si má daň vysporiadať sám, tak bude podávať DPFO.
odvody potom podľa výšky odmeny za celý rok.
0 0
bambulitka bambulitka

bambulitka je offline (nepripojený) bambulitka

.. takze vysledok je asi taky, ze si dane aj odvody musi platit sam .. este by ma zaujimalo, ci sa takato cinnost povazuje za SZC ..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SZC?......závislá činnosť?
pokiaľ si dane a odvody platí sám, tak nejde o závislú činnosť de facto, ale nevylučuje to chybu v klasifikácii a teda de iure môže o závislú činnosť ísť. To je však skôr problém a riziko druhej strany - kto odmeny vypláca.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Príkazná zmluva príležitostne sprostriedkovanie účastníckych zmluv DDP - musí sa nahlasovať na socialnej poistovni ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Záleží pri posudzovaní príkazných zmlúv, či ten dotyčný má na výkon prác napr. ŽL , licenciu vydanú nejakým úradom, komorami a pod.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Nie na živnosť
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Môže zamestnanec zamestnaný na príkaznú zmluvu - nepravidelný príjem, závislá činnosť, odvody do ZP, SP a dane - požiadať o RZD za rok 2011? Ak nepožiada, vystavím mu Potvrdenie o príjmoch?
0 0
naninka23 naninka23

naninka23 je offline (nepripojený) naninka23

Budeme mať zamestnancov príkaznú zmluvu. Doteraz som bola v tom, že takýchto ľudí netreba nahlasovať do SP a ZP. Majú príjem každý mesiac, čiže pravidelný.
Sme teda povinní ich zahlásiť do SP a ZP ? O daniach viem, že si musia podať danove priznanie sami, len neviem, čo sa týka SP a ZP.

Ďakujem.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

My máme zamestnacov na príkaznú zmluvu, kt. sa považuje za závislú činnosť. Tieto zmluvy sa uzatvorili v roku 2010, od 1.1.2011 som ich všetkých prihlásila na SP a ZP. Ich príjem je nepravidelný, preto na SP platia iba starobné, invalidné a rezervný fond - 31,75%. ... a samozrejme sa tento príjem zdaňuje.
0 0
šurka šurka

šurka je offline (nepripojený) šurka

Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadne zdaňovania príkaznej zmluvy. Za rok 2011 mám príjmy a výdavky do 31. 5. 2011 ako SZČO (živnosť som zrušil), od 1. 6. 2011 príjmy podľa par. 6 (tab.1, riadok 6 DPP-poisťovací agent). Vediem si účtovníctvo. V roku 2011 som mal uzatvorenú jednorazovú príkaznú zmluvu, podľa ktorej si príjem musím zdaniť. Jedná sa o 200,-- EUR. Príkazca mi nevystavil Potvrdenie o príjmoch FO za rok 2011...., na základe ktorého by som si tento príjem mal uviesť ako príjem zo závislej činnosti. Mám si toto potvrdenie vyžiadať a priložiť k DPP, alebo do ktorých príjmov si tento príjem môžeme zahrnúť, aby som nemusel mať horeuvedené potvrdenie? Ďakujem za odpoveď a váš drahocenný čas, ktorý týmto odpovediam venujete.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať