Zavrieť

Porady

Ako dostanem z formátu PSD stiahnuté písmo do formátu fontu - true type file?

stiahla som si písmo vo formáte PSD
už som zistila, že to je robené vo photoshope,
už viem tento formát aj otvoriť, stiahla som si irfran
ale ako to do dostanem do formátu písma -true type file?
viem z toho urobiť iba obrázok, ale ja z toho chcem mať text
použiteľný vo worde

prikladám link odkial som to sťahovala

http://www.vectorilla.com/page/5/

a mam win7
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    exustuju rozne programy, ktore by ti mohli pomoct, ako napr. tento:
    http://www.high-logic.com/fontcreator.html
    je to vsak pracne, lebo musis po jednom vytvorit kazde pismenko v abecede. Nemohla by si pouzit len orezane obrazky pismenok v jpg foprmate? alebo napisat cely text vo photoshope a potom preformatovat do jpg a vlozit do wordu? zrejme to zalezi na tom, kolko textu budes tym fontom chciet napisat. ak len nadpisy, tak by som odporucal pouzit jpg a nesnazit sa konvertovat na truetype font. tak isto neodporucam pisat prilis dlhy text nejakym dekorativnym fontom, lebo tie sa va:csinou tazko citaju.

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    z toho pisma (ak je to toto http://www.vectorilla.com/2010/05/fu...rful-psd-font/) true type nespravis. To je font urceny len pre pracu v PS a v podobnych grafickych programoch. Normalne s nim pisat pomocou klavesnice sa neda

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    áno, na to som už prišla, že potrebujem grafický /vektorový, nie rastrový/ program, zistila som, že okrem PSD sú aj iné formáty napr. EPS... tiež už viem, že z obrázkových formátov font neurobím

    ale len chcem vedieť, či je možné, keby som tento grafický program mala, či je tam možnosť uložiť urobený obrázok ako TTF? resp. export do TTF? a následne by som to potom mohla inštalovať do win?

    som len laik a amatér

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    Kabaka123 Pozri príspevok
    áno, na to som už prišla, že potrebujem grafický /vektorový, nie rastrový/ program, zistila som, že okrem PSD sú aj iné formáty napr. EPS... tiež už viem, že z obrázkových formátov font neurobím

    ale len chcem vedieť, či je možné, keby som tento grafický program mala, či je tam možnosť uložiť urobený obrázok ako TTF? resp. export do TTF? a následne by som to potom mohla inštalovať do win?

    som len laik a amatér
    "urobený obrázok" nevies ulozit vo formate TTF. mozes ho vsak ulozit vo formate jpg, ci png (cize normaly obrazok, ako napr. nejake logo, ci fotka), ten potom mozes vlozit do wordu a vo worde nastavit polohu a format tohoto obrazku, (ako napr odstranit ramcek obrazku) a potom ti bude zapadat do okoliteho textu.
    Mimochodom, ma ten font, co si si vybrala slovenske znaky? lebo ak narazis na nejake Š alebo Ť (alebo iny SK znak) v tvojom texte budes mat problemy, ako si vyrobit diakritiku v danom fonte...

    Ako dostanem z formátu PSD stiahnuté písmo do formátu fontu - true type file?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.