Zavrieť

Porady

Úhrada zálohovej fa v roku 2005

30.9.2005 sme uzatvorili sme KPZ s lízingovou spoločnosťou na predaj strojného zariadenia . Zmluvne bolo dohodnuté , že lízingovka zaplatí preddavok na predmet zmluvy vo výške 40% z kúpnej ceny / čiže z 13 000 000 Sk ./ K úhrade preddavku prišlo v novembri 2005 , DPH sa odviedla .
Skutočnosť je taká , že uvedený stroj bude odovzdaný do užívania až v marci roku 2006 a rozdiel bude doplatený od odovzdania do 14 dní lízingovkou .

Moja otázka :

1/ prijatý preddavok vo výške 5 200 000,- Sk zahrnút do príjmov OZD v roku 2005 ?

2/ doplatenie kúpnej ceny vo výške 7 800 000 Sk v období apríl 2006 zahrniem do príjmov OZD v roku 2006 ?

Viem , že uhradený preddavok sa do príjmov nemá účtovať , ale som v rozpakoch kvôli vysokej finančnej čiastke , aby som nespravila nejaký prúser .

Ďakujem vopred za reakcie .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďakujem , asi som to prehliadla .

    Úhrada zálohovej fa v roku 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.