Zavrieť

Porady

dan z vyhrateho motocykla

Dobry den chcem sa opytat,kupila som od znamej maly motocykel do 50 cm3,ona ho vyhrala pred dvomi rokmi ale neprihlasila ho ,mala ho stale len doma ani ho nepouzivala.teraz ked ho chcem prihlasit mam problem s technickym a chcem sa opytat ci mala ona platit dan z vyhry alebo to teraz prechadza na mna alebo ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dan z vyhry musi platit vyherca.
    Znama to mala priznat v DP uz v roku, kedy motocykel vyhrala.
    Ty s tym, ze ona nedodrzala zakon a nepodala DP, nic nemas.
    Ona moze byt pokutovana za nesplnenie povinnosti.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    daň z výhry platí výherca; to či ho ona pred dvoma rokmi nahlásila alebo nenahlásila na dopravný inšpektorát nemá vôbec žiadny vplyv na jej daňovú povinnosť; daň mala platiť výherkyňa nie ty - § 8 ods. 10 zákona o dani z príjmov: "Pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny je prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania povinný oznámiť výhercovi hodnotu výhry alebo ceny, ktorou je obstarávacia cena alebo vlastné náklady prevádzkovateľa alebo organizátora hry, súťaže alebo žrebovania, alebo poskytovateľa výhry alebo ceny."

    § 8 ods. 1 písm. i) a j) hovoria, že výhry sú predmetom dane;

    výherkyňa by mala výhru oslobodenú, len ak by hodnota nepresahovala 165,97 Eur - § 9 ods. 2 písm. l); inak mala povinnosť podať daňové priznanie za obdobie, kedy vyhrala a mala z výhry odviesť daň

    Dopravný inšpektorát skúma vysporiadane daňovej povinnosti u výhercu, keď píšeš, že máš problém s technickým?

    sssisssa je offline (nepripojený) sssisssa

    sssisssa
    Dakujem za rady.Na policii mi povedali ze si mam zohnat novy technicak lebo tento uz je stary a tusim od roku 2010 su uz nove a ten skuter ma rok vyroby 2009.kde ho mam zhanat?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sssisssa Pozri príspevok
    Dakujem za rady.Na policii mi povedali ze si mam zohnat novy technicak lebo tento uz je stary a tusim od roku 2010 su uz nove a ten skuter ma rok vyroby 2009.kde ho mam zhanat?
    A na policii ti to nepovedali?
    Ja by som sa asi obratila na dovozcu/predajcu konkretnych motocyklov na Slovensko.

    dan z vyhrateho motocykla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.