Zavrieť

Porady

parkovné pri nemocnici

Mám blôčik z registračnej pokladnice - parkovné. Bolo zaplatené parkovisku, ktorého prevádzkovateľom je nemocnica s poliklinikou. Viezli sme tam zamestnanca, ktorý mal pracovný úraz. Ktorý nákladový účet mám použiť 518 al. 527? Môžem si uplatniť aj odpočet DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    selia5 Pozri príspevok
    Mám blôčik z registračnej pokladnice - parkovné. Bolo zaplatené parkovisku, ktorého prevádzkovateľom je nemocnica s poliklinikou. Viezli sme tam zamestnanca, ktorý mal pracovný úraz. Ktorý nákladový účet mám použiť 518 al. 527? Môžem si uplatniť aj odpočet DPH?
    518AE, odpočet si môžete uplatniť, samozrejme ak je na doklade uvedená, a ste jej platiteľom.

    selia5 je offline (nepripojený) selia5

    selia5
    Tweety Pozri príspevok
    518AE, odpočet si môžete uplatniť, samozrejme ak je na doklade uvedená, a ste jej platiteľom.
    Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď! A Tweety,stačí pri to popis, že sa to týkalo pracovného úrazu, alebo tam je potrebné ešte aj niečo doložiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    selia5 Pozri príspevok
    Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď! A Tweety,stačí pri to popis, že sa to týkalo pracovného úrazu, alebo tam je potrebné ešte aj niečo doložiť?
    Nie, nie je potrebné už nič iné.

    parkovné pri nemocnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.