Zavrieť

Porady

konateľ-stanovisko SP

Zdravím, dúfam, že som sa dobre zaradila,chcem sa podeliť o stanovisko SP. 5.1.2011 som im internetom zasielala otázku či prihlásiť konateľov do registra poistencov, ak nemali nikdy žiadnu odmenu a ani mandátnu zmluvu, len v Spoločenskej zmluve je jedna veta ohľadom konateľov, a to : Výšku odmeny konateľa a spôsob jej výplaty ustanoví valné zhromaždenie svojím rozhodnutím. 28.3.2011 mi prišla mailom odpoveď, že áno, vzniká povinnosť prihlásiť. Keďže som koncom januára bola aj osobne kvôli tomuto na pobočke a povedali, že neprihlasovať, rozmýšľam, čo ďalej...Ak zmeníme Spoločenskú zmluvu a tú vetu dáme preč, bude to ok? Žiadne odmeny sa neplánujú vyplácať. Poprosím o radu, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Skús vypracovať Zmluvu o výkone funkcie konateľa , kde v článku Odmena konateľa uvedieš : Za výkon svojej funkcie neprislúcha konateľovi odmena . Konateľovi bude vyplatený podiel na zisku po zdanení .

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Stina Pozri príspevok
    Skús vypracovať Zmluvu o výkone funkcie konateľa , kde v článku Odmena konateľa uvedieš : Za výkon svojej funkcie neprislúcha konateľovi odmena . Konateľovi bude vyplatený podiel na zisku po zdanení .
    Ďakujem veľmi pekne, aj DRAK poradil niečo podobné....Takže k 1.1.2011 urobiť zmluvu a tým pádom na SP neprihlasovať? To znie veľmi dobreďakujem pekne, uľavilo sa mi, v prvej chvíli, keď som uvidela to stanovisko, skoro ma porazilo

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    JM1968 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, aj DRAK poradil niečo podobné....Takže k 1.1.2011 urobiť zmluvu a tým pádom na SP neprihlasovať? To znie veľmi dobreďakujem pekne, uľavilo sa mi, v prvej chvíli, keď som uvidela to stanovisko, skoro ma porazilo
    Myslím, že aj valná hromada mohla rozhodnúť, že v roku 2011 konatelia nemajú nárok na odmenu. A čo bude v roku 2012 sa uvidí.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Katija Pozri príspevok
    Myslím, že aj valná hromada mohla rozhodnúť, že v roku 2011 konatelia nemajú nárok na odmenu. A čo bude v roku 2012 sa uvidí.
    Všetci tu máte super nápady, som veľmi vďačná, nakoniec ani nebudem mať problém ešte raz vďaka

    konateľ-stanovisko SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.