Zavrieť

Porady

Pokladničné doklady s predtlačeným číslovaním

Viete niečo o tom, že od 1.1.2006 môžu právnické osoby používať len pokladničné doklady s predtlačeným číslovaním? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    macolin
    Viete niečo o tom, že od 1.1.2006 môžu právnické osoby používať len pokladničné doklady s predtlačeným číslovaním? Ďakujem za odpoveď.
    To je niečo nové? Uniklo mi to? Možno nám poradí AVO?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Kedysi (zaciatkom 90-tych rokov) bola povinnost pouzivat vopred ocislovane pokladnicne doklady. Potom pri zmene uctovnictva tato povinnost alebo vypadla, alebo sa na nej nebazirovalo. O novom nariadeni som nepocula ani necitala, ale to neznamena, ze to nemoze byt pravda. Len som zvedava, ako spatne danovy urad zisti, ze som doklady cislovala dodatocne.

    rodan je offline (nepripojený) rodan

    Štátny zamestnanec rodan
    Povinnosť používať vopred číslované doklady sa vzťahoval len na príjmové, výdavkové nie. Očíslované boli už z tlačiarne, takže ak sa nejaký pokazil, musel zostať prečiarknutý medzi ostatnými, aby bolo vidieť dôvod znehodnotenia. Ale predtlačené som už pár rokov nevidel v žiadnej predajni.

    Pokladničné doklady s predtlačeným číslovaním

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.