Zavrieť

Porady

vypísanie DDP na daň z príjmov

Prosím Vás, ak robím dodatočné DP na DzP za rok 2004, vypisujem v ňom len riadky 920-970 týkajúce dodatočného DP, alebo celé DP? Ide o zníženie straty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Pokiaľ som robila dodatočné daňové priznanie k DzP PO postupovala som tak, že som vyplnila celé daňové priznanie. Účtovný HV vyplníš pôvodný, sumu, ktorá ti zmení HV uvedieš podľa potreby v položkách upravujúcich ZD. Nakoniec vyplníš riadky 920 - 970. Výkazy sa neprikladajú, nakoľko opravu robíš v účtovníctve bežného roka. Ak to robíte niekto inak, opravte ma.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dakujem za odpoveď.
    Práve som volala na DÚ a povedali mi, že DP vypíšem celé, ale už opravené t.j. už s novym základom a vpredu je uvedené,že to je dodatočné, tak oni to už vedia porovnať so starým. A samozrejme tie riadky 920-970 vypíšem.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Prosím Vás, aj ja práve sedím nad dodatočným DP. Na r. 920,930 a 940 mám nuly. Na r. 950 mám uvedené -70000 a na r. 960 -100000 a teraz neviem, či sa tam má uvádzať suma s mínusom alebo bez, lebo tak mi vychádza r. 970
    -30000 ako zníženie daňovej straty a pritom sa mi zvýšila.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Najka
    Prosím Vás, aj ja práve sedím nad dodatočným DP. Na r. 920,930 a 940 mám nuly. Na r. 950 mám uvedené -70000 a na r. 960 -100000 a teraz neviem, či sa tam má uvádzať suma s mínusom alebo bez, lebo tak mi vychádza r. 970
    -30000 ako zníženie daňovej straty a pritom sa mi zvýšila.
    Vo vysvetlivkách k DP sa pre r. 950, 960 a 970 uvádza:
    Riadky 920 až 970 sa vyplňajú len vtedy, ak daňovník podáva dodatočné priznanie. Hodnoty na r- 950 a 960 sa uvádzajú v absolútnych hodnotách, t.j. bez znamienka mínus.
    Na r. 970 sa uvádza zvýšenie (+) alebo zníženie (-) daňovej straty (r.960-r.950).. Možno Ti to trošku pomôže..
    Naposledy upravil andrej_rv : 09.02.06 at 11:12

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte som nepodávala DDP. A vysvetlivky som čítala od r. 920 a nevšimla som si tú vetu nad tým, že je to bez znamienka mínus.

    vypísanie DDP na daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.