Zavrieť

Porady

DPH 19 alebo 20

ako mám zaúčtovať DPH ?
faktúra bola vystavená v roku 2010
ale zaplatené 1. štvťroku 2011

mám odpočitať 19 alebo 20 % DPH ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    maad Pozri príspevok
    prepáčte dátum zdaniteľ.plnenia je 31.12.2010
    Podľa §51 ods.(2)

    § 51
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    tibor1010 Pozri príspevok
    ako mám zaúčtovať DPH ?
    faktúra bola vystavená v roku 2010
    ale zaplatené 1. štvťroku 2011

    mám odpočitať 19 alebo 20 % DPH ?
    ďakujem
    No asi toľko koľko je uvedené na tej faktúre.

    Čo tak pozrieť zákon o DPH §49 ods(2)?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor1010 Pozri príspevok
    ako mám zaúčtovať DPH ?
    faktúra bola vystavená v roku 2010
    ale zaplatené 1. štvťroku 2011

    mám odpočitať 19 alebo 20 % DPH ?
    ďakujem
    Odpočítaš toľko, koľko vyfakturovali a kedže v roku 2010 sme mali 19% sadzbu, tak 19.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tibor1010 Pozri príspevok
    ako mám zaúčtovať DPH ?
    faktúra bola vystavená v roku 2010
    ale zaplatené 1. štvťroku 2011

    mám odpočitať 19 alebo 20 % DPH ?
    ďakujem
    A ako si vôbec na tých 20% prišiel, predsa si neodpočítavaš podľa percent, ale podľa uvedenej výšky dane na faktúre. Pri účtovaní do daňových dokladov si musíš upraviť výšku dane tak, aby zodpovedala sume uvedenej na faktúre.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Prosím o radu, sme štvrťročný platcovia DPH faktúra mi došla 10.04.2011 ale dátum zdaniteľ.plnenia je 31.12.2011 môžem si túto faktúru dať do nákladov v roku 2011 a uplatniť si DPH v r.2011 je to faktúra za tovar.AKo mám správne postupovať????

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    maad Pozri príspevok
    Prosím o radu, sme štvrťročný platcovia DPH faktúra mi došla 10.04.2011 ale dátum zdaniteľ.plnenia je 31.12.2011 môžem si túto faktúru dať do nákladov v roku 2011 a uplatniť si DPH v r.2011 je to faktúra za tovar.AKo mám správne postupovať????
    prepáčte dátum zdaniteľ.plnenia je 31.12.2010

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    A ešte jedna otázka tovar ktorý bol dodaný na túto FA môžem si ho dať do nákladov?? pýtam sa preto lebo mi bolo povedané keďže je to náklad v roku 2010 musím to dať ako pripočítateľnú položku????

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Čo s dokladom z roku 2010 ( zdaniteľné plnenie 4Q 2010) klient doniesol doklady za 1Q 2011 a má tam aj faktúry za rok 2010 ( 3 ks )..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.