Zavrieť

Porady

Písanie a vydávanie kníh a brožúr, tlač(evidencia v JÚ)

Zdravím! Účtujem JÚ pre obč. združenie, ktoré tvorí knihy a brožúry a dáva si ich tlačiť do tlačiarne. Ako mám účtovať v peň.denníku náklady na tlač a kde potom evidovať hotovú knihu, resp. brožúru. (potom sa za symbolickú cenu predáva). Ďakujem vopred za odpoveď. Pekný večer. d.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
danivax Pozri príspevok
Mne ide viadmenej o zápis do peň. denníka, do ktorej kolónky dať náklady na tlač a potom distribúcia ide cez jednu organizáciu za symbolickú cenu, teda cenu, ktorá pokryje nutné náklady. Takže nejaký zisk z nich nie je.
Mám to dať na prevádzkovú réžiu?
na prevádzkovú réžiu....tú tlač...určite...a predaj knihy do príjmu na zdanenie....

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Publikácie a knuhy, resp. periodickú i neperiodickú tlač vydávate aj s ISBN a ISSN ?

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
danivax Pozri príspevok
áno ISBN
takže nepravidelná tlač.....nemusíš zrážať daň z autorských príspevkov....a ešte do JÚ.....ja by som si iba poznačila, ktoré doklady boli použité pri tej ktorej publikácií.....alebo budeš viesť zákazky???

danivax je offline (nepripojený) danivax

danivax
Mne ide viadmenej o zápis do peň. denníka, do ktorej kolónky dať náklady na tlač a potom distribúcia ide cez jednu organizáciu za symbolickú cenu, teda cenu, ktorá pokryje nutné náklady. Takže nejaký zisk z nich nie je.
Mám to dať na prevádzkovú réžiu?

danivax je offline (nepripojený) danivax

danivax
Ďakujem ti, Mili, pomohla si mi, želám ti príjemný večer aj dobrú noc. Daniela.

Písanie a vydávanie kníh a brožúr, tlač(evidencia v JÚ)

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.