Zavrieť

Porady

Invalidita - prehodnotenie zdravotného stavu SP

Dobry den,

poprosila by som odpoved na otazku, kde a na koho sa obratit o prehodnotenie zdravotneho stavu pre osobu na polovicnom invalidnom dochodku. Treba zaslat ziadost, alebo sa obratit na niekoho osobne?
Dakujem vopre...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak to je naozaj problém,
    závidieť niekomu ID a snažiť sa o zrušenie. Držím palec a nech v živote nebudeš potrebovať pomoc od danej osoby a tiež aj od štátu.
    Lebo by sa kludne mohlo stať, že niekto bude bojovať o zrušenie pomoci ktorú by si náhodou dostávala.
    Krásny deň prajem.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    marjankaj, Valcake, betka631, Kvaka, drobeceva, terezamaria, pepsikova
    7

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano žijem si v bavlnke na ID, a milujem ludí ktorí závidia aj nos medzi očami ale chorobu tú nikto nezávidí.
    A mimochodom som žena.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Valcake, betka631, Kvaka, drobeceva, tina1, pepsikova
    6

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Rob len to,
    čo chceš aby robili tebe. Nikdy nevieš kedy sa Ti to vráti. Odpoveď poznáš, môžeš ísť na SP a tam Ti dajú relevantné info.

    Mimochodom, to že je človek invalidný neznamená, že ho SP neprehodnocuje. Pravidelne každé tri roky ho SP predvolá a znova prehodnotí.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Totalna väcsina ludi co je na ID ci uz na ciastocnom alebo plnom chodi podla ustanoveni komisie na opakovane kontroly zdravotneho stavu... A ako pisala myslim ze Xanti, tak SP nema € nazvys a sama sa snazi setrit a znizit pocet ID.... Z tvojej strany ide len o zavist aj ked v takom pripade urcite nie je co zavidiet! A este jeden poznatok... Kto druhemu jamu kope, sam do nej spadne....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    aiva18 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Mne neide o to, aby dostal plny ID, ale aby mu ho zrusili.
    Zaujímavé,
    a dôvod? To že sa tebe zdá zdravý neznamená, že naozaj je zdravý.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Na sociálnu poisťovňu sa treba obrátiť a spísať tam žiadosť.

    Mám otázku, myslíš že z čiastočného ID sa osoba dostane do plného ID? Treba vziať v úvahu či sa to vôbec oplatí - myslím finančne.

    aiva18 je offline (nepripojený) aiva18

    aiva18
    Xanti Pozri príspevok
    Zaujímavé,
    a dôvod? To že sa tebe zdá zdravý neznamená, že naozaj je zdravý.
    Ak by som pre to nemala dovod, tak to nerozoberam.

    aiva18 je offline (nepripojený) aiva18

    aiva18
    Tvoj nazor, neberiem ti ho.. Prosila som o radu ohladne problemu a nie o rady do zivota. Dakujem

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..fuha...aiva18, tebe ide o to, aby niekomu zobrali ID..čiže závisť....mohla by si vedieť, že ani SP nedá ID len tak, že nemá kam vyhodiť prachy....Xanti ti veľmi dobre poradila,..a zlo sa vždy vráti...

    aiva18 je offline (nepripojený) aiva18

    aiva18
    Xanti Pozri príspevok
    Ano žijem si v bavlnke na ID, a milujem ludí ktorí závidia aj nos medzi očami ale chorobu tú nikto nezávidí.
    A mimochodom som žena.
    Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    aiva18 Pozri príspevok
    Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???
    Ale ved to je jeho vec co robi....! Co to ma s tym, ze je ID? Raz ked ma zdravotne problemy, tak ma a co ma byt co koho dotoho co on robi???
    Naposledy upravil stanco007 : 19.04.11 at 17:48

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    aiva18 Pozri príspevok
    Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???
    Podaním podnetu na odňatie ID v SP problémy nevyriešiš ... (ani keď ide o tvojho manžela alebo otca)

    MiChAeLoKGB je offline (nepripojený) MiChAeLoKGB

    MiChAeLoKGB
    To že ty dáš podnet neznamená že mu to hneď odoberú. Tiež mám ZŤP a každý rok chodím na posudkovú komisiu. Tento rok budem mať 18 a pôjdem na prehodnotenie už aj k SP.

    Prehodnotenie nieje raz za 3 roky ale každý rok.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    MiChAeLoKGB Pozri príspevok
    To že ty dáš podnet neznamená že mu to hneď odoberú. Tiež mám ZŤP a každý rok chodím na posudkovú komisiu. Tento rok budem mať 18 a pôjdem na prehodnotenie už aj k SP.

    Prehodnotenie nieje raz za 3 roky ale každý rok.
    No ty trošku pletieš hrušky s jablčkami ...
    Lebo čo sa týka ŤZP tak sa chodí na úrad práce, a kedže nie si plnoletý tak to môže mať súvis s tým.

    Na SP na prehodnotenie zdravotného stavu sa chodí ako som písala raz za tri roky. Ale výnimkou je prvý rok. Po prvom priznaní ID na SP komisia volá občanov s ID na prehodnotenie po jednom roku. Ak nechajú ID, tak dalšie prehodnotenie je o cca tri roky.

    A teba len teraz budú prehodnocovať čo sa týka invalidity.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    aiva18 Pozri príspevok
    Zavist? Skor by som povedala zneuzivanie a vysmech celemu svetu zo strany dotycnej osoby. Zelam ti, aby si nezazil to, co prezivam ja s tou dotycnou osobou, lebo je to horsie ako peklo. Ale ak si zijes v bavlnke, tak si uzivaj pohodu. A neries osobne problemy ale odpovedaj k teme.
    Nie si ty náhodou učiteľka? Alebo pani direktorová? Poprípade máš tieto maniére z vojny?

    aiva18 je offline (nepripojený) aiva18

    aiva18
    Zavist? Skor by som povedala zneuzivanie a vysmech celemu svetu zo strany dotycnej osoby. Zelam ti, aby si nezazil to, co prezivam ja s tou dotycnou osobou, lebo je to horsie ako peklo. Ale ak si zijes v bavlnke, tak si uzivaj pohodu. A neries osobne problemy ale odpovedaj k teme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.