Zavrieť

Porady

Stavebná sporiteľňa

Ahojte poraďáci,
manžel a ja už niekoľko rokov sporíme ako Priateľskí sporitelia v Stavebnej sporiteľni. Nasporili sme si už peknú kôpku peňazí, ale prednedávnom sme zistili, že keby náhodou jeden z nás zomrel, druhý by jeho sumu dostal len pri dedičskom konaní a všetci vieme, ako štát na tom získava. Pokiaľ viem, v bankách sa na všetky produkty dá vybaviť spoludisponentstvo, nie však v Stavebnej. Vie niekto z Vás, ako sa v tomto prípade dostať k partnerovým peniazom? Existuje nejaké vhodné splnomocnenie?
Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zuhina Pozri príspevok
    Áno, je to tak, ako som to napísala. Ak zomrie stavebný sporiteľ, pozostalí môžu jeho nasporené peniaze získať len pri dedičskom konaní, pričom sa platia rôzne poplatky. Samozrejme, že s manželom sa nechystáme spáchať samovraždu, ale smrť je súčasť života. Preto riešim tento problém teraz, keď sme ešte zdraví. Moja predstava je taká, aby napr. po mojej smrti mohol manžel so synom získať celú moju nasporenú sumu a v prípade manželovej smrti podobne. Pýtam sa preto, či neexistuje nejaké špeciálne splnomocnenie pre pozostalých. Ďakujem.
    .... dedič zmluvu normálne získa ... a môže sa rozhodnúť, či bude daľej pokračovať, alebo ju zruší - dostane vyplatené všetky nasporené prostriedky, dokonca aj so štátnou prémiou.

    a pokiaľ viem, tak aj účet v banke ide do dedičského konania.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zuhina Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    manžel a ja už niekoľko rokov sporíme ako Priateľskí sporitelia v Stavebnej sporiteľni. Nasporili sme si už peknú kôpku peňazí, ale prednedávnom sme zistili, že keby náhodou jeden z nás zomrel, druhý by jeho sumu dostal len pri dedičskom konaní a všetci vieme, ako štát na tom získava. Pokiaľ viem, v bankách sa na všetky produkty dá vybaviť spoludisponentstvo, nie však v Stavebnej. Vie niekto z Vás, ako sa v tomto prípade dostať k partnerovým peniazom? Existuje nejaké vhodné splnomocnenie?
    Vopred ďakujem za rady.
    ...ako ?????

    zuhina je offline (nepripojený) zuhina

    zuhina
    Áno, je to tak, ako som to napísala. Ak zomrie stavebný sporiteľ, pozostalí môžu jeho nasporené peniaze získať len pri dedičskom konaní, pričom sa platia rôzne poplatky. Samozrejme, že s manželom sa nechystáme spáchať samovraždu, ale smrť je súčasť života. Preto riešim tento problém teraz, keď sme ešte zdraví. Moja predstava je taká, aby napr. po mojej smrti mohol manžel so synom získať celú moju nasporenú sumu a v prípade manželovej smrti podobne. Pýtam sa preto, či neexistuje nejaké špeciálne splnomocnenie pre pozostalých. Ďakujem.

    zuhina je offline (nepripojený) zuhina

    zuhina
    ...ďakujem za odpoveď.
    Iste, aj v bankách to takto funguje, ibaže tam, na rozdiel od stavebnej možeš vybaviť spoludisponenta.

    Stavebná sporiteľňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.