Zavrieť

Porady

Faktúra z r. 2005 došla v r. 2011

Ahojte poraďáci. Mám situáciu z ktorej neviem ďalej.
Po kontrolovaní účtovníctva som prišla na to, že máme vystavenú faktúru, ktorá bola predmetom zápočtu. Avšak nemám proti doklad, teda došlú faktúru. Po pátraní sa zistilo, že dodávateľ neposlal faktúru a ani ho netrápilo, že našu nemá vyrovnanú. Je to však faktúra z roku 2005 za drobný majetok (počítačové komponenty) v sume 184183,50 Sk s DPH. Teraz mi poslali tú faktúru, takže som si pripojila obálku k nej. Čo však s ňou? Môžem ju zaúčtovať do roku 2011? Čo s DPH? Ešte k tomu väčšina toho tovaru je už dávno nefunkčná a vyradená.
Ďakujem aspoň za nejakú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Vzájomný zápočet sa robí na PF a VF. Ak ste v roku 2005 nemali prijatú faktúru ako ste ju mohli započítať.

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    Zápočet sa nerobil, lebo nebol protidoklad. Ja som len v roku 2011zistila, že mám VF a nie je uhradená, tak som začala pátrať. A zistila som, že sme v roku 2005 nedostali DF. Tak mi ju poslali teraz ale s dátumami v roku 2005. Preto sa pýtam, ako dám tú DF do účtovníctva, aby som mohla urobiť zápočet a "zbaviť" sa tak aj svojej VF.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Enie Pozri príspevok
    Zápočet sa nerobil, lebo nebol protidoklad. Ja som len v roku 2011zistila, že mám VF a nie je uhradená, tak som začala pátrať. A zistila som, že sme v roku 2005 nedostali DF. Tak mi ju poslali teraz ale s dátumami v roku 2005. Preto sa pýtam, ako dám tú DF do účtovníctva, aby som mohla urobiť zápočet a "zbaviť" sa tak aj svojej VF.

    Mali ste dostať vlastne do rúk "Opis Faktúry " vystavený dňa.....Samozrejme , že je potrebný aj doklad o doručení, buď to niekto prevzal osobne , ale poštou .

    Je však zaujímavé , že za toľké roky nikto neprišiel na to , že sa do firmy nedostala FA z roku 2005. Neviem čoho sa FA týkala, či tovaru, alebo služieb, ale potom by sa dala aj spochybniť inventarizácia v predchádzajúcich rokoch .

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    je to za drobný majetok (počítačové komponenty) v sume 184183,50 Sk s DPH (to je suma spolu za všetko) a väčšina toho je už dávno nefunkčná.
    Tak ja robím "poriadky" po bývalej ekonomke, takže som na to prišla teraz. Môžem si to teda dať do tohto roku? a aj odpočítať 19% DPH?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Enie Pozri príspevok
    je to za drobný majetok (počítačové komponenty) v sume 184183,50 Sk s DPH (to je suma spolu za všetko) a väčšina toho je už dávno nefunkčná.
    Tak ja robím "poriadky" po bývalej ekonomke, takže som na to prišla teraz. Môžem si to teda dať do tohto roku? a aj odpočítať 19% DPH?
    Mám chápať , že suma 184 183,50 Sk nebola uhradená do dnes a nikomu nechýbala ?

    Uplatnenie odpočtu DPH už vopred vylučujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Enie Pozri príspevok
    je to za drobný majetok (počítačové komponenty) v sume 184183,50 Sk s DPH (to je suma spolu za všetko) a väčšina toho je už dávno nefunkčná.
    Tak ja robím "poriadky" po bývalej ekonomke, takže som na to prišla teraz. Môžem si to teda dať do tohto roku? a aj odpočítať 19% DPH?
    Ja by som sa držala hesla : Nehas čo ťa nepáli . Surovo neuplatnenú DPH by som zaúčtovala do výdavkov neovplyvňujúcich ZD a zápočet by som uznala , za podmienky, že mám riadne doklady a je viditeľné, kedy FA z roku 2005 prišla .A ešte k tomu jeden podpis podnikateľa.Samozrejme, že píšem z pohľadu JU .

    Za tým môžu byť veci , do ktorých nevidíte ani Vy ani ja .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rovnako.
    DF zaúčtujete, náklad by som dala na 428-významná suma, DPH tiež. Vlastne celú faktúru by som zaúčtovala na 428 MD.
    321/311 zápočet je možný do poznámky, že ide o zápočet z r. 2005
    /nakoľko v r.2008 musel byť dodanený, ale nebol z dôvodu nezaúčovania/.

    kacenka255 je offline (nepripojený) kacenka255

    kacenka255
    ahojte poradaci, chcela by som vas poziadat o radu. Nemenovana spolocnost vystavovala od roku 2007 faktury za nasu domenu na zlu fakturacnu adresu a tym padom sa faktury ku mne nedostali. od zaciatku tohto roka mi zacali chodit upomienky od exekutorskej spolocnosti. ked som zacala patrat ze co to vlastne je prisla som na to ze su to uz spominane poplatky za domeny. ani jednu z tychto faktur nemam v uctovnictve. vcera mi postou prisli vsetky opisy faktur s rucne poprepisovanymi fakturacnymi adresami a podpisom zodpovednej osoby danej spolocnosti od roku 2007. faktury som nasledne uhradila, viete mi poradit ako to dostat do uctovnictva v zmysle DzP a DPH? dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    náklady - daňovo poriešiš podľa HV minulých rokov /zisk, strata/
    DPH si odpočítaš v období, kedy si faktúry dostala - musia však splňovať náležitosti v zmysle Z_DPH. Nie som si istá, či ručne popresivané údaje ti DU uzná.

    kacenka255 je offline (nepripojený) kacenka255

    kacenka255
    uhm takze ked evidujem nerozdeleny zisk minulych rokov tak to odpocitam zo 428 a ktore teraz nalezitosti v zmysle DPH myslis? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.