Zavrieť

Porady

2 % z dane

Kto môže darovať 2 % z dane? Ak má zamestnanec preplatok na dani nemôže darovať 2 %.
Veľmi, veľmi pekne Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mahamajka Pozri príspevok
    Dobré ránko,
    prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
    Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
    Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
    Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

    tak som z toho trosku mimo
    (2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

    a) 3, 32 eura, ak daňovníkom je fyzická osoba /ak vyjde menej, nie je možné poukázať 2 %/

    - ak vyjde nedoplatok na dani a nebol zamestnancovi zrazený - nie je možné poukázať 2 %

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mahamajka Pozri príspevok
    Dobré ránko,
    prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
    Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
    Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
    Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

    tak som z toho trosku mimo
    Ten kto mal preplatok na dani, môže darovať 2%, avšak iba zo sumy zaplatenej dane mínus vrátený daňový preplatok.
    Ako novinka mi príde informácia, že nedoplatok do výšky 3,32 € nemusí byť uhradený a nebude považovaný za nedoplatok, viď priložený link
    http://hnonline.sk/c1-51259990-nizke...latit-nemusite

    mahamajka je offline (nepripojený) mahamajka

    mahamajka
    Dobré ránko,
    prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
    Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
    Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
    Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

    tak som z toho trosku mimo

    mahamajka je offline (nepripojený) mahamajka

    mahamajka
    dakujem
    a este sa opytam, ze ked bol zamestnancovi nedoplatok strhnuty z vyplaty a odvedeny?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mahamajka Pozri príspevok
    dakujem
    a este sa opytam, ze ked bol zamestnancovi nedoplatok strhnuty z vyplaty a odvedeny?
    tak je to v poriadku

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    záleži na výške zaplatenej dane po vrátení preplatku. Ak je preplatok vo výške zaplatenej "ročnej" dane, nemá čo darovať, výsledná daň po RZD je nula.

    mahamajka je offline (nepripojený) mahamajka

    mahamajka
    a este mam otazocku
    napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
    AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
    dakujem za trpezlivost

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mahamajka Pozri príspevok
    a este mam otazocku
    napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
    AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
    dakujem za trpezlivost
    2% mozes pocitat len a len z danovej povinnosti.

    To, ci clovek ma alebo nema preplatok zavisi od toho, ako platil zalohove mesacne platby. Na 2 % dane to nema vplyv.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mahamajka Pozri príspevok
    a este mam otazocku
    napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
    AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
    dakujem za trpezlivost
    Pochopila som to tak, že celkovo zaplatila na dani 444,41 €, daň z jej príjmov je 189 € a 255,41 € jej bude vrátené . Ak je to tak, potom 2% sa počítajú zo 189 €. Nemôže darovať 2% dane zo sumy, ktorá jej bude vrátená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.