Zavrieť

Porady

návratka z dane

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zam-eľ nerobí DPFO
    požiadala si o RZD?
    ak si nepožiadala, mal ti poslať potvrdenie o príjme - poslal?
    Bez potvrdenia sa nepohneš dalej.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monika6030 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

    dakujem
    Ak si pracovala na dohody(PP nebol) a nepožiadala svojho zamestnáv. do 15.2. o ročné zúčtovanie dane, mala si si sama podať DP a prípadný preplatok by sa Ti bol vrátil.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monika6030 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať,že či sa dá ešte niečo spraviť ak som pracovala ako brigádnička ale môj zamestnávateľ mi nespravil daňové priznania, ani mi nedal vedieť, že si ho mám spraviť sama a teraz mi teda neprišla návratka z dane. Dá sa ešte nejakým spôsob získať túto návratku?

    dakujem
    zamestnávatel nerobí žiadnemu zamestnancovi daňové priznanie.

    Zamestnanec môže požiadať zamestnavatela o vykonanie ročného zúčtovania dane do l5. 2. nasl. kal. roka - na predpísanom tlačive. Ak si tak neurobila, zamestnávatel ti mal do 10.3. poslať potvrdenie o zdanitelnej mzde, na základe ktorého si si mala (alebo mohla, ak ti nevznikla povinnosť), do 31.3. podať DP sama.

    Ak to urobíš teraz, dostaneš od DU pokutu za neskoré podanie DP.
    poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podáš teraz, hoci oneskorene.
    daň -preplatok, ak ti vznikol, ti vrátia.
    nestresuj.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monika6030 Pozri príspevok
    poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?
    ÁNo, na základe spomínaného potvrdenia o príjmoch zo ZČ si mala podať DP. Podať ho môžeš ešte stále.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monika6030 Pozri príspevok
    poslali mi potrvdenie o vykonani prace a prijmoch.... cize na zaklade toho som mala podať si DP sama ..... a ak som nie, je tu este nejake riesenie ?
    Pozri do potvrdenia a napíš :

    - uhrn príjmov
    - výšku zrazenej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.