Zavrieť

Porady

Čučoriedky

Prajem pekný deň

Ako to je s čučoriedkami? Základ je kyslá pôda to je jasné, ale slnko alebo polotieň? Mám za garážami taký šikovný plácek, kde by som si vedel predstaviť zopár kríkov. Slnko tam príde až po obedné skorej večerné. Bude sa im tam dariť ale treba na slnko?

Vďaka
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

http://www.klivia.com/rada08.htm
Nároky na stanovište:
- vyžadujú slnečné polohy
- znesú aj mierne zatienenie
- zabezpečenie kyslej pôdy s hodnotou pH 3,5 – 4,5
http://www.kohaplant.sk/2007030093-p...ok-v-zahradach

a este tu:
http://www.porada.sk/t28381-pestovanie-cucoriedok.html
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nároky na stanovište:
- vyžadujú slnečné polohy
- znesú aj mierne zatienenie
- zabezpečenie kyslej pôdy s hodnotou pH 3,5 – 4,5
- vysadenie minimálne dvoch rôznych odrôd na dosiahnutie lepšieho opelenia a vyšších úrod
- môžeme ich pestovať aj vo veľkých nádobach aspoň s priemerom 40 cm


Vysádzanie:
- pred vysadením vykopeme pre každú rastlinu jamu s rozmermi minimálne 60 x 60 cm
a s hĺbkou 40 cm
- jamu vyplníme v pomere 1: 1 záhradnou zeminou a kyslou rašelinou (možnosť zakúpenia hotového substrátu aj s živinami, lebo kyslá rašelina žiadne neobsahuje)
- kontajnerované rastliny (v kvetináčoch) môžeme vysádzať počas celej sezóny, rastliny v baloch len na jar a na jeseň
- nevysádzame ich príliš hlboko, lebo korene vyžadujú veľa vzduchu
- vysádzame ich do vzdialenosti aspoň 2 m, vo väčších výsadbach medzi radmi 3 m
- po vysadení pôdu mierne utlačíme a výdatne zalejeme
- nakoniec nastelieme na povrch kyslý organický materiál (najlepšie mulčovaciu kôru z ihličňanov )


Ošetrovanie:
- pôdu medzi rastlinami len kypríme a burinu vytrhávame, nikdy nerýľujeme, lebo by sme mohli poškodiť koreňovú sústavu (čučoriedky majú plytkú koreňovú sústavu )
- každoročne obnovujeme nástielku čím zabezpečíme stálu kyslosť pôdy, bezburinový stav, dobrú vzdušnosť a vlhkosť pôdy
- polievame podľa možnosti odstátou dažďovou vodou


Hnojenie:
- na spotrebu živín sú čučoriedky nenáročné
- hnojíme špeciálnymi hnojivami s kyslou reakciou, vhodné pre kyslomilné rastliny (možnosť zakúpenia)
- ak použijeme dlho pôsobiace hnojivo, aplikujeme ho čo najskôr (na jar), aby rastliny stačili na jeseň vyzrieť (rastliny by mali mať prirodzenú červenkastú jesennú farbu listov)
9 0
onee onee

onee je offline (nepripojený) onee

Ďakujem za odpovede, v podstate toto všetko som si vigooglil (kurnik jaké je tam i).
Skorej by som potreboval radu z praxe. Kde máte vaše čučky?
Priame slnko?
Časť kríka na slnku časť nie?
Ako ja, za garáž, slnko na fajront?

Verzus, úroda a prospech?


Vďaka
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a pozrel si aj tu?:http://www.porada.sk/t28381-pestovanie-cucoriedok.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

onee Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, v podstate toto všetko som si vigooglil (kurnik jaké je tam i). TVRDÉ
Skorej by som potreboval radu z praxe. Kde máte vaše čučky?
Priame slnko?
Časť kríka na slnku časť nie?
Ako ja, za garáž, slnko na fajront?

Verzus, úroda a prospech?


Vďaka
Ja som sadila,aj pestujem cucoriedky podla linku,ktory som ti pridala. Dolezita je zemina pri vysadbe,obcas prihnojit a kazdorocne dosypat zeminu. Inak ziadne starosti.
Cucoriedky mam chutne, z roka na rok je ich viac. Ale velky zazrak, ci zberanie do kyblov z cucoriekoveho kriku necakaj, je to skor maskrta.
5 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

tiež mám čučoriedku je na južnej strane čiže svieti na nu slniečko celý den a má z roka na rok viacej plodova,ale ako píše airzona,je to maškrta,zjedia sa všetky ešte na kríku,pretože nedozrievajú všetky naraz,ale postupne
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...mám tiež čučoriedku, objednala som zo Starkla, ale mám len jednu. Nepotrebujem mať samca a samičku? Minulý rok ešte nič, ale teraz sa mi zdá, že bude kvitnúť, no či budú plody...uvidím..Tiež je na slnku.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

neviem aká to je, ale čučoriedka nepotrebuje samčiu a samičiu rastlinu mne teraz takto kvitne
P4173742.jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...nádhera ..na východe ešte nekvitnú.. a fajn keď netreba mať samčiu a samičiu..
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

beba13 Pozri príspevok
neviem aká to je, ale čučoriedka nepotrebuje samčiu a samičiu rastlinu mne teraz takto kvitne
Prepáč ale ak si si nepomýlila fotku tak toto nie je čučoriedka kanadská/ Čučoriedka chocholíkatá/
Na obrázku je muchovník a to je niečo úplne iné...
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

paloo Pozri príspevok
Prepáč ale ak si si nepomýlila fotku tak toto nie je čučoriedka kanadská/ Čučoriedka chocholíkatá/
Na obrázku je muchovník a to je niečo úplne iné...
Aj ja som sa prekvapila, že čo je to za čučku, veď kvietky sú aké si iné. Je to určite iná rastlinka. Čučoriedka má síce biely kvietok, ale kalich je otočený dodola a mne trochu pripomína jeden kvietok-zvonček konvalinky.

Názor k pestovaniu :
na slnečnom mieste sa jej určite lepšie darí. Videla som čučoriedky u známych v polotieni, priame slnko majú doobeda a zvyšok dňa viac tieň ako polotieň. Úroda na nich je oveľa slabšia ako na našich, tie sú celý deň na priamom slnku. Každú jar dávame kyslú rašelinu a u nás je veľmi priepustá pôda tak im doprajeme aj vody. Keď sú suché dni na jeden krík celá 10 litrová kupa.
1 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Nuž už muchovník aj čučoriedkou volajú..

http://www.rastlinky.sk/netradicne-o...800300%29.html
0 0
onee onee

onee je offline (nepripojený) onee

Vďaka všetkým za rady, asi to risknem dám to tam. Keď ich tam dám 10 koreňov tak snáď aj niečo ochutnáme.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

paloo Pozri príspevok
Prepáč ale ak si si nepomýlila fotku tak toto nie je čučoriedka kanadská/ Čučoriedka chocholíkatá/
Na obrázku je muchovník a to je niečo úplne iné...
..tak budem musieť kúpiť teda pravé čučoriedky
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Ja osobne mam doma asi 15 rastlin stare su 4 roky minuly rok som nazbieral cc 20 litrov cucoriedok. Velmi dolezity je u cocoriedky jarny strih ktory sa nesmie zanedbat dazdova voda, kvalitna zem, a spravne hnojiva. Nech sa dari Franco
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim ta pekne, ake velke su tie tvoje rastliny? Ak by som chcela nazbierat 20 litrov, musim pobehat polovicu Magury alebo stvrtinu Holi.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mam doma 3 druhy cucoriedok,po 3 korenoch a som rada, ze mam par hrsti

Ako dieta som chodievala do hor, na Javorniky,ale celej rodine sa za cely den nikdy nepodarilo nazbierat 20L...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No ved ani ja som na jeden raz 20 litrov nenazbierala, najviac ak 5-6 litrov a aj to som musela byz veeelmi usilovna.
1 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

franco24 Pozri príspevok
Ja osobne mam doma asi 15 rastlin stare su 4 roky minuly rok som nazbieral cc 20 litrov cucoriedok. Velmi dolezity je u cocoriedky jarny strih ktory sa nesmie zanedbat dazdova voda, kvalitna zem, a spravne hnojiva. Nech sa dari Franco
chcela by som radu ohlaom jarneho strihu cucoriedok - vies ako na to?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

arizona Pozri príspevok
Ja mam doma 3 druhy cucoriedok,po 3 korenoch a som rada, ze mam par hrsti

Ako dieta som chodievala do hor, na Javorniky,ale celej rodine sa za cely den nikdy nepodarilo nazbierat 20L...
Ale dá sa nabrať
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať