Zavrieť

Porady

Čučoriedky

Prajem pekný deň

Ako to je s čučoriedkami? Základ je kyslá pôda to je jasné, ale slnko alebo polotieň? Mám za garážami taký šikovný plácek, kde by som si vedel predstaviť zopár kríkov. Slnko tam príde až po obedné skorej večerné. Bude sa im tam dariť ale treba na slnko?

Vďaka
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Prosim ta pekne, ake velke su tie tvoje rastliny? Ak by som chcela nazbierat 20 litrov, musim pobehat polovicu Magury alebo stvrtinu Holi.
arizona Pozri príspevok
Ja mam doma 3 druhy cucoriedok,po 3 korenoch a som rada, ze mam par hrsti

Ako dieta som chodievala do hor, na Javorniky,ale celej rodine sa za cely den nikdy nepodarilo nazbierat 20L...
V sezóne denne od tých 18 - 25 litrov denne mám ...ale jedným dychom dodávam , že ja na ne nechodím ...nezvládol by som to ...
Z litra mám zasterilizované 3 fľaštičky ...minulý rok cca 120 ich bolo , ak dobre pamätám ...
Zvyšok som rodine a známym dohodil ...
Cucoriedky.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nedráždite ma!!!! tými vašimi čučoriedkami,kedy sa to zbiera?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ja zbieram vtedy keď dozrievajú
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...najlepší čas je vtedy ...no netreba na to zabudnúť ...
...a hlavne skoro zrána , keď na úbočiach ne je teplo ešte ...
...a bacha na medvede , nepobite sa na úrode ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

paloo Pozri príspevok
Ja zbieram vtedy keď dozrievajú
...hmm fááákt tak to ma fakt nenapadlo no dobre tak v ktorom mesiaci v roku?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Obycajne od augusta do zaciatku oktobra, podla toho, ake je teple leto.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

durisovad Pozri príspevok
Obycajne od augusta do zaciatku oktobra, podla toho, ake je teple leto.
ďakujééém lebo chlapi tu machrujú... že majú čučoriedky
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa vidi, ze sa chvalia takymi cucoriedkami ako ich opisoval nebohy pan Satinsky.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

onee Pozri príspevok
Vďaka všetkým za rady, asi to risknem dám to tam. Keď ich tam dám 10 koreňov tak snáď aj niečo ochutnáme.
Najlepšie rodia Patriot, kúpila som aj hroznové, ale strapce sú také isté ako na Patriote. Mám ich v polotiueni, v spodnej časti pozemku kde je dosť vlhko, najmä v zime. Občas vymrznú, ale vyrašia a rodia ďalej. Dozrievajú postupne z 10-tich koreňov zaváraj do decákov.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Chcem skúsiť http://www.kohaplant.sk/2007030092-p...kovym-systemom
Viete mi poradiť.....
Ako zistím pH pôdy, ak nemám prístroj na meranie
a ktorý mesiac je najvhodnejší na výsadbu čučoriedok?
Vďaka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

postup napr. http://sprava.slovensky-raj.sk/pages...y/reakcia.html
+ lakmusove papieriky dostat za par centov aj v zahradkarstvach
2 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Čučoriedky môžeš sadiť kedykoľvek. Ak nemáš dosť kyslú pôdu kľudne využi veľký kvetináč s čistou rašelinou...
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Žltnú mi listy na čučoriedkach, najviac Bluecrop, vedľa vpravo Patriot relatívne zelené a dve hroznové Emilly vľavo v poriadku, pravá stráca farbu. Hnojila som ich na jar kyslým hnojivom Kristalon a tiež síranom amónnym. Zalievam a hnojím ich na rovnako, kde môže byť chyba.
P5060220.jpg  
P5060222.jpg  
P5060223.jpg  
1/1
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Zdravím. Kúpila som zo Starklu balkónovú čučoriedku asi pred 3 týždňami. Presadila som ju do kyslej pôdy a veľého kvetináča. Zatiaľ mi nevyrašil ani jeden lístok. Konáriky sú holé. Myslíte že sa ešte zobudí? Lebo podľa mňa už by mala mať aspoň lístky.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Prevzaté z literatúry:

0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Je to možné ak do expedície boli uložené v tme a chlade. Od toho času je už mesiac. Ako to dopadlo? Moje som kúpil minulú jar a už teraz majú asi 0,6cm síce ešte zelené ale plody. Ukážka bola dokonca na dvoch už v minulom roku. Nekupoval som ich od starkla ale v záhradníctve a baumaxe. Mám (čo bolo napísané na visačkách) EMILI, PATRIOT, BERKELEY, HEJDI a GOLDTRAUBE.
1 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

No z mojej čučoriedky nebolo nič. Aspoň že sú v Strakly taký seriózny a hneď mi vrátili peniaze aj bez toho aby som im ju zasielala späť. Vraj im veľa rastlín kvôli mrazom neprezimovalo. Budem skúšať šťastie o rok a určite si ju zase kúpim. Snáď aj niečo dopestujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

aglv Pozri príspevok
No z mojej čučoriedky nebolo nič. Aspoň že sú v Strakly taký seriózny a hneď mi vrátili peniaze aj bez toho aby som im ju zasielala späť. Vraj im veľa rastlín kvôli mrazom neprezimovalo. Budem skúšať šťastie o rok a určite si ju zase kúpim. Snáď aj niečo dopestujem.
Starkl posielal emailom ospravedlnenie s tým, že ak rastlinky vyhynuli, treba sa ozvať a vrátia peniaze. Že to bolo spôsobené silnými mrazmi.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

paloo Pozri príspevok
Ale dá sa nabrať

Prihoď foto tvojho čučoriedkového sadu ak môžeš. Aké odrody máš vysadené a s akými výsledkami? Veľkosť, chuť, výnosnosť, nástup rodivosti.

Jano
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

No asi by bolo rýchlejšie napísať čo nemám.Je horko ale kto chce nech si počíta http://www.kiwiforum.cz/forum/viewforum.php?f=21
Nie sú tam všetky odrody ktoré mám vysadené,lebo novinky z http://www.mountberry.sk/sk/pestovan...-chocholikata/ ešte je ťažko hodnotiť nakolko ich mám iba tretí rok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať