Zavrieť

Porady

Investičný majetok

SZČO účtujúci v JÚ podpíše KPZ dňa 15.12.2005 na zakúpenie IM .
Dňom dodania bude 28.12.2005 , ale .... faktúru uhradí až v januári .
Môže si táto účtovná jednotka dodaný stroj zaradiť do IM v roku 2005 a uplatníť odpisy aj keď nemá uhradenú faktúru ?
Naposledy upravil Zita5 : 05.01.06 at 08:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    SZČO účtujúci v JÚ podpíše KPZ dňa 15.12.2005 na zakúpenie IM .
    Dňom dodania bude 28.12.2005 , ale .... faktúru uhradí až v januári .
    Môže si táto účtovná jednotka dodaný stroj zaradiť do IM v roku 2005 a uplatníť odpisy aj keď nemá uhradenú faktúru ?
    Môj názor je , že áno ? A Váš ?
    Aj podľa mňa, veď ak došlo k dodaniu môže zaradiť do majetku podľa Dodacieho listu, otázne je, či aj bol používaný ešte v decembri.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety
    Aj podľa mňa, veď ak došlo k dodaniu môže zaradiť do majetku podľa Dodacieho listu, otázne je, či aj bol používaný ešte v decembri.
    Myslím , že povedať sa dá , že bol používaný , aj keď viem , že nebude používaný .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zabudla som podotknúť , že to mám zasa taký špeciálny prípad , kde zákazník chce zmluvu a dodací list ešte v mesiaci december 2005 a zaplatí v januári . V skutočnosti ,ale stroj nebude ešte mať až v roku 2006 , ale chce uplatňovať už odpisy . Takže by som povedala , že priam trvá na tom . No mne sa takéto riešenia veľmi nepáčia .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Zabudla som podotknúť , že to mám zasa taký špeciálny prípad , kde zákazník chce zmluvu a dodací list ešte v mesiaci december 2005 a zaplatí v januári . V skutočnosti ,ale stroj nebude ešte mať až v roku 2006 , ale chce uplatňovať už odpisy . Takže by som povedala , že priam trvá na tom . No mne sa takéto riešenia veľmi nepáčia .
    Ak nedôjde k skutočnému dodaniu, tak by som nedávala dodák , koťuha, nechce zaplatiť ale už by si uplatňoval odpisy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.