Zavrieť

Porady

Anketa - chcem usporiadať súťaž

Zdravím,

chcel by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu/y.

Chcel by som usporiadať súťaž (sútaž, ktorá by súťažiacich bavila a využili by v nej svoje schopnosti, nie hlúpe kúp žreb a vyhraj - niečo na spôsob kopni čo najsilnejšie do lopty a vyhraj, kde by sa po ukončení súťaže vypracovala tabuľka a prvý, druhý, atď by vyhrali vecné ceny ... - iba príklad ), no neviem čo by zákazníkov - súťažiacich prilákalo viac.

Čo je pre súťažiacich atraktívnejšie?
- zaplatiť za zlosovateľnú službu, kupón menej (napr. 5€) a mať šancu vyhrať menej hodnotné ceny (LED TV, mob. telefón)
- zaplatiť za zlosovateľnú službu, kupón viac (napr. 10€) a mať šancu vyhrať hodnotnejšie ceny (napr. ojazdené auto v dobrom stave)

Čo je pre súťažiacich atraktívnejšie?
- mať šancu vyhrať častejšie, no výhra by bola menšia (napr. raz za týždeň mobilný telefón)
- súťaž, ktorá by trvala dlhšie, no cena by bola hodnotnejšia (napr. dovolenka, jazdené auto raz za 2 mesiace)


Chcel by som bližšie spoznať ľudskú logiku, zmýšľanie, aby som prišiel na to, ako čo najvhodnejšie nastaviť:
- čas, ktorý budú ľudia ochotný čakať na výsledky
- cenu za kupón, ktorú sú ochotný zaplatiť za "šancu" výhru, atď.

Existuje nejaká literatúra na takúto tému?

Ďakujem veľmi pekne za všetky Vaše reakcie a prajem pekný deň
Naposledy upravil DodoSTI : 23.04.11 at 13:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

    sasenkak
    Ak môžem odpovedať,tak ja ako žena by som prijala cenu za kupon čo najnizsiu a dobu cakania co najkratsiu a samozrejme výhru co najvyššiu
    Ale vážne,mna by skôr potesili drobné darčeky či výhry,pretože vyhra ako auto alebo dovolenka vo mne podvedome zapína kontrolku,že na tom aute sa už aj tak niekto vozí . Mega vyhry na mna jednoducho neposobia doveryhodne.

    Anketa - chcem usporiadať súťaž

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.