Zavrieť

Porady

napiste vyhody -nevyhody.byt alebo dom ?

zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.

Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Mesacne naklady?
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?


Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Vyhody-zahrada
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Najvacsim argumentom proti domu mimo BA u nas boli deti.
V BA uz 10 rocne dieta zvlada pohyb MHD a je relativne samostatne, ked ho odstahujes mimo BA, mas v skolke a na prvom stupni skoly problem s tym dostavit sa pre neho v rozumnej dobe do skolky tam alebo ho musis stale vlacit so sebou rano, popoludni autom do BA (ak tam zozenies skolku bez bydliska). Deti potom nemaju kamaratov v mieste bydliska, lebo tam nechodia do skoly ani v mieste skoly, lebo tam nebyvaju ...
A v puberte je to ovela horsi problem, to uz naozaj nepotrebuju vozenie kazdy den do a zo skoly , chcu sa ist zabavit, ist niekam s kamaratmi ... problem, lebo autobusy nejazdia az tak casto ako MHD ani tak neskoro ....

A aj maminy na MD su dost casto opustene v satelitnych obciach.
A zvycajne rodina zisti, ze potrebuje 2 auta, aby si uriadila zivot, a zvycajne obe rano vecer idu do a z BA.

Inak pochadzam z rodinneho domu a keby bola moznost, chcela by som do domu ,ale len v dosahu MHD ...
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
zera Pozri príspevok
Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.

Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Mesacne naklady?
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?


Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Vyhody-zahrada
Pokiaľ bývaš v panelákovom dome v Bratislave a chceš zmeniť za dom pri Bratislave, určite to nebude žiadna hrúza. V dnešnej dobe auto všetko porieši a dostaneš sa všade a rýchlo.

Rozhodne rodinný dom - pokiaľ možno novostavba - ja by som volila prízemný dom - je na nezaplatenie. To súkromie, krásne okolie, tráva, kvetinky, záhradné jazierko s rybičkami, záhradný gril........no na nezaplatenie. No a ešte k tomu taký krásny psík - napr. bernský salašnícky.....

V dnešnej dobe, keď šikovní majstri spravia krb s prieduchmi aj do okolitých miestností a kúrenie drevom.......je to určite úspora oproti panelákovému bytu. Plus pre istotu si dať spraviť i plynové kúrenie.....Každopádne kúrenie a energie nebudú drahšie ako v paneláku.

Je to na Tebe ako sa rozhodneš, každý máme iné predstavy o spôsobe života a bývaní. Držím Ti palce, aby si sa rozhodla dobre.
10 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ako dieta som byval v dome, potom 30 rokov v panelaku a teraz uz 15 rokov zasa v dome /inom ako v detstve/. Do panelaku by som sa neprestahovala ani za svet. Za energie zaplatime tolko, kolko minieme, nie tolko ako by nam napocitalo bytove spolocenstvo, parkovat pred svojim domom resp. vo svojej garazi je tiez vyhoda oproti tomu, ako aj tu citam, ze su problemy pred bytovymi domami. Jednoznacne byvat v dome. Dnes uz auto nie je ziaden luxus, kazdy dospely moze mat svoje a nemusi byt zavidly od autobusov a vlakov, ktore chodia ako chcu, resp. nechodia.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zera Pozri príspevok
Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.
Aký byt ...presnejšie , koľko izbový ?
Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?
Všetko zo všetým súvisí ...
Aký dom ???...aj bližšia špecifikácia by sa hodila - hlavne u toho staršieho ...
Hodnota nehnuteľností je dosť pohyblivá ...

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Aká energia by prichádzala do úvahy ...??? Plyn , uhlie , drevo , elektrina , solárne ...
Mesacne naklady?
Podľa spotreby predsa ...
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?
Komu ako ...
Niekomu fajn , niekomu nie ...
Ako v okolí BA ???...predsa tak ako aj v okolí KE , ZA , PO ...

Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Ja sa napríklad skôr dostanem z chalupy domov ako ráno z paneláku do mesta ...
Nevyberieš si , všade sú zápchy ...ani laxatívum niekedy nepomôže ...

Vyhody-zahrada
Zápory - záhrada ...ak ju nemáš na oddych , tak sa len narobíš ...


Niečo odznelo už v predchádzajúcich príspevkoch ...je toľko pre a proti ...fúra ...no mám za to že tie klady skôr vyvážia - možno aj prekonajú tie zápory ...

Niet však nad ranným posedením na priedomí , na terase , v záhrade pri raňajkách , káve .......samozrejme , že ak sa do roboty človek ráno neponáhľa
8 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahoj. Pokial pracujes v BA a budes denno-denne dochadzat, porazi ta. Ja sa prave stahujem zo Senca spat do Bratislavy. Milovala som Senec, byvalo sa tam uzasne, ten bozsky dedinsky klud, mili susedia, novostavba. Ale ranne cestovanie ma vzdy vytrhlo z rozpravky a dve hodiny na dialnici ma riadne prefackali takmer kazde rano.

Pred mesiacom som kupila opat byt v BA. Ak by som nepracovala v BA a nemusela denno-denne dochadzat, nikdy by som sa asi nevratila uz spat.

Ale to bol byt za byt. Mozno za dom je to nieco ine.

Ja som sa rozhodla prestahovat spat do BA skor ako budem mat deti, neviem si predstavit rano rychlo s dietatom do skolky, potom do prace 25km a naspat letiet a mozno stat v kolone a tak... bolo to o hubu.

Ak chodis do prace na 11-tu, pripadne to nebude smer Senec alebo nechodis za pracou do BA, tak nie je problem.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Neviem - kolko mas rokov? mas manzela/manzelku? Deti? Planujes deti? Aku mas pracu?

Lebo pre mna jednoznane vyhrava dom (ak nezvazujem ine okolnosti), ale zas ja si seba neviem predstavit zatial v dome. Mam take zivotne tempo, ze si neviem predstavit stihat starat sa o dom. Aspon myslim ze je to vela prace navyse zaobstarat cely dom. neni nad to ked idem k rodicom na dom cez vikend. Ale kosit travu a starat sa o zatekajucu strechu by sa mi nechcelo. A hlavne by som nemala kedy.

Takto zavolame spravcovi a vyriesi...

Ja dom chcem. Ked budu starsie deti, mozno na dochodku.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ak si zdravý a máš auto,mne vychádza vyhodnejšie rodinný dom,neplatíš fixné alebo účty za cudzích /fond oprav a úhrady za vandalizmus,poškodzovanie spoločných priestorov,úhrada energii v rámci fiktivných prepočtov atd-si na vlastom a platíš za to čo skutočne spotrebuješ a robíš udržbu podla svojích priorit a taksto si dopestuješ vlastnú čerstvú zeleninu bez chémie.Možno to extra lacnejšie nevyjde,to zaleží od mnohých okolnosti,ale má to svoje výhody,lebo vlastné a nezavislé bývanie je vlastné bez vnúteneho kolektivizmu.
1 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Tu je tažko radiť ja ti poviem moju skúsenosť .Býval som 25 rokov v BA v panelaku potom sme sa odsťahovali na zahorie do rodiného domu .A po 5 rokoch sa vraciame späť do BA proste sme zistili že rodinný dom nie je zatial pre nás. V podstate sme sa tam chodili len vyspať aj tak sme trávili skoro celé dni v BA. A to nehovorím o deťoch ak ich maš tak jednoznačne by som volil mesto.Idealne by to bolo aby bol Rodinný dom v BA alebo byt a kúpiť na vikendy nejakú dreveničku v blizkosti BA
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Presne tak. tiez sme sa chodili do senca len vyspat. Mali sme sice energie (predpis) 50 € + elektrika (18 €) = 68 € a teraz mam v ba 110+25 = 135 €, ale zo Senca som prejazdila mesacne cca 200 €. Takze v konecnom dosledku ma byvanie v BA vyjde lacnejsie, a ten cas straveny v aute mi uz nikto nevrati.... by sa dali pocitat na tyzdne...
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
: možno: manželka prišla včera s práce s vtipom že v BA nastala apokalypsa lebo východniari ostali po sviatkoch doma..., že to je fikcia videli sme pred chvíľou v správach zápchy v smere na BA. Takže s tou dopravou do práce to bude asi stále horšie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ale nemôžu všetci bývať v centre BA.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mladí by mali bývať v meste v panelákoch (práca, deti škola, kultúra). Ale dôchodcovia v rodinnom dome so záhradou: aby mohli mladým v meste pomáhať so zeleninou, vajíčkami, mäsom a aby mali mestské vnúčatá kde tráviť prázdniny a naučiť sa prirodzeným spôsobom spolucítiť so zvieratami, trošku pričuchnúť k manuálnej práci (práca s drevom, železom, na záhrade), pochopiť starých ľudí a dokázať im pomôcť: napr. doniesť z mesta lieky, pomôcť sa orientovať v zákonoch, zastaviť na autobusovej zastávke a odviezť ich ...... A vôbec tým nemyslím že len vlastnej babke a dedkovi, ale aj cudzím a hlavne opusteným starým ľuďom na dedine.
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ešte som zabudla: pozdraviť sa a byť srdečný aj k cudzím ľuďom sa naučia len a len na dedine, v meste veru nie.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Domnievam sa, ze ludia, ktori byvaju v rod. domoch su menej opusteni, ako ti, ktori byvaju v panelakoch. Ludia v panelakoch sa zatvoria vo svojich bytoch a casto ani nevedia, kto byva za stenou, kdezto v domoch so zahradami sa viac vidime a stretavame. Ak nahodou dva dni nevidim susedku, uz sa zaujimam, co je s nou, ci sa jej nieco nestalo.
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Už som to tu raz dal.Repete neuškodí.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...0011024/video/
3 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

lapejko Pozri príspevok
: možno: manželka prišla včera s práce s vtipom že v BA nastala apokalypsa lebo východniari ostali po sviatkoch doma..., že to je fikcia videli sme pred chvíľou v správach zápchy v smere na BA. Takže s tou dopravou do práce to bude asi stále horšie.


- zacinam si vsimat, ako mnohi zdoraznuju, ze vychodniari v BA ....to a to.....
- v minulom mesiaci som mala osobnu skusenost, kedy jeden z bratislavskych managerov utrusil predo mnou (netusil, odklial som), ze meska z dovodu prepchatia ciet vychodniarmi, a to dost arogantne
- uz zacinam chapat, preco moji domorodci reaguju podrazdene na taketo
poznamky


a teraz k teme:
cez tyzden byvam v panelaku, cez vikendy v dome
- cez tyzden ma moja dcera rozne skolske a mimoskolske aktivity, mala by som zbytocne boje kvoli cestovaniu, nemohla by som jej robit totiz pocas dna sofera
- cez vikend som v dome, dceru v noci doveziem odhocikadial

- nevyhoda: hroziaci krach manzelstva z dovodu, ze sme prilis malo spolu, kedze v panelaku som iba ja
Naposledy upravil mona091 : 25.04.11 at 23:22
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mona091 Pozri príspevok


- zacinam si vsimat, ako mnohi zdoraznuju, ze vychodniari v BA ....to a to.....
- v minulom mesiaci som mala osobnu skusenost, kedy jeden z bratislavskych managerov utrusil predo mnou (netusil, odklial som), ze meska z dovodu prepchatia ciet vychodniarmi, a to dost arogantne
- uz zacinam chapat, preco moji domorodci reaguju podrazdene na taketo
poznamky
A z ktorého smeru išiel? Nebodaj tiež z východu.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

BA je špecificky príklad ,ktorý nie je použiteľný pre zvyšok Slovenska,

a to z jedneho dovodu a síce,že v tomto meste väčšina ľudí býva nie preto,že by sa im tam páčilo, ale jednoducho preto,že MUSIA.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Osobne som za dom. Nejde tu len o náklady - v dome ich človek môže ako tak uregulovať, ale aj o iné veci: Pre deti je podľa mňa dom na nezaplatenie. Moje vyrastali tak, že spali v kočíku na vzduchu na dvore, keď podrástli zamkla sa bránička a mohli sa hrať dosýta pod dozorom starších detí napr. zo susedstva. Naučili sa určitým vzťahom, ktoré sa dajú vybudovať len skúsenosťou. Ak čosi nie celkom kóšer vyviedli mimo domu, vždy sme sa dozvedeli... Je pravdou, že bývame vo väčšom meste, kde nie je problém so škôlkou, školou, krúžkami atď. a na ulici, kde naše deti sú už štvrtou generáciou tých istých rodín, čiže každý každého detailne pozná.
Deti od malička pomáhajú, sú tu zvieratká, dokonca jeden sused má koňa, vedia, že staršej susede treba pomôcť s nákupnou taškou. Už som písala, že aj starí rodičia v dome pre mňa boli neoceniteľní a moje ratolesti vyrástli bez zbytočného zhonu a problémov.
Nevýhodou pre človeka ktorý nie je zvyknutý je fyzická náročnosť takého bývania. Aj malý pozemok chce svoje, opravy robíš sám, treba niečo natrieť, opraviť - zabezpečuješ sám. Ale zase len v rozsahu aký človeku vyhovuje.
Výhoda - čosi dopestuješ či už pre úžitok alebo potešenie, v noci klepeš rezne a nikto nebúcha na stenu, deti skáču a v izbe hrajú futbal a nikomu to nevadí, nikto pod Tebou, nad Tebou, nikto nefajčí na balkóne a Tebe to ide do izieb. Hudbu si pustíš kedy chceš a ako hlasno chceš. Pre mňa bývanie v dome znamená určitý druh nezávislosti. Napríklad keď sú v lete horúčavy, pootváraš okná, dvere, urobíš prievan, alebo si ľahneš do tieňa na záhrade...
Poznám však ľudí, ktorí by v dome nebývali za ten svet, relaxujú v nákupnom centre a je im dobre. Takže individuálne, ale pre mňa panelák nie je.....
7 0
zelenydom zelenydom

zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

Jednoznacne dom - dava Ti priestor na 'dychanie'. Auto je dnes uz samozrejmost a aj v MHD travis cas v zapche natlaceny na ostatnych. Su urcite pripady, kedy byt je vyhodnejsie riesenie, ale casom clovek skratka tuzi po 'pokoji', utiect z toho blazniveho mesta. Vsetko ma pre a proti, takze si to treba zvazit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať