Zavrieť

Porady

napiste vyhody -nevyhody.byt alebo dom ?

zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Napiste prosim vyhody a nevyhody.
Neviem sa rozhodnut ci odist 30-40 km od Bratislavy vymenit panelakovy byt za dom .Pripadne dat si postavit novostavbu alebo kupit stary dom.

Bude mat nizsiu hodnotu panelak za par rokov?

Cena energii kurenia v porovnani s panelakom?
Mesacne naklady?
AKo sa zije v satelitnych mestackach?AKo v okoli Ba?


Nevyhody vraj- cestovanie rano do prace velke zapchy.?
Vyhody-zahrada
Usporiadat
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Alebo cez tyzden tvrdo zarezavat v BA a na vikend utiect na chatu / chalupu. Poznam BA co prejazdia jednym smerom 300 km na chatu, chodia kazdy vikend, zima / leto, ci prsi alebo neprsi. Najlepsia moznost je, ale zit daleko mimo BA s BA platom.
0 0
zacik23 zacik23

zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

bohuzial doprava do/z BA v spicke je uplne tragicka z akehokolvek smeru, takze buducemu stastnemu majitelovi rodinneho domceka v okoli BA doporucujem ist si pred kupou domu tu cestu rano/poobede vyskusat a dat si otazku ci toto zvladnem najblizsich x rokov. Pri starsich detoch su dve (alebo dokonca viac) auta takmer nevyhnutnost...

na jednej strane zavidim ludom byvajucim v rodinnom dome vsetky predo mnou spominane vyhody, na druhej strane za tento luxus nie som ochotny obetovat 2h svojho pracovneho dna
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa nezda dobre riesenie byvat sucasne v byte aj dome.Su to dve domacnosti, ktore treba udrziavat a za ktore treba platit energie, dane a rozne ine poplatky. Ale kto si trufa fyzicky aj financne, nech sa paci.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Mne sa nezda dobre riesenie byvat sucasne v byte aj dome.Su to dve domacnosti, ktore treba udrziavat a za ktore treba platit energie, dane a rozne ine poplatky. Ale kto si trufa fyzicky aj financne, nech sa paci.
...ale no tak ...

Energia sa buď na jednom alebo druhom mieste spotrebuváva ...
Dane ???...myslím si , že to nie je až taká horibilná čiastka ...rádovo v desiatkach € sa pohybuje ...
Ročne zaplatím na daniach cca 60 € ...počet nehnuteľností radšej neuvádzam
Aké iné poplatky ...maximálne smetie ...

Alebo sa mýlim ?
1 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

chod sa pozriet do satelitu a velmi rychlo ta prejdu myslienky na vymenu

rozmyslaj nad stupavou, pezinkom, jurom ale urcite nie satelitom.
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Poviem ti svoj osobný názor, nakoľko sme vymenili byt v BA za dom cca 40 km od BA.
Milujem prírodu a tým jasne vedie dom mimo mesta. Ale po rokoch ti zodpovedne môžem potvrdiť našiel sa jeden veľký zápor. Ono sa povie, že autom sa dá predsa dostať všade. Ale ! Keď už raz prídeš domov, tak sa ti ani moc nechce zase trepať do mesta. A už určite nie tých 40 km. A na dedine ako takej nie je veľa spoločenského života, napr. kino, divadlo, bar. Potom prídeš aj medzi nových ľudí a ak pracuješ, tak čo večer ? Pôjdeš sa predstavovať po dedine, alebo do krčmy, aby si spoznal susedov ? Čerstvý vzduch a príroda, vlastná záhrada s možnosťou robiť si grilovačky vo svojom a mať to hneď pred dverami je jedna vec... Ale ak si spoločenský typ, tak ti to mesto bude riadne chýbať. Možno nie hneď, ale časom určite. A to už nehovorím o tom, že o dom sa treba večne starať. Niečo opravovať alebo udržiavať. V tom prípade ber skôr nový, kde budeš mať v tomto smere pár rokov aspoň pokoj.
Dobre porozmýšľaj !
PS: Ak máš dotazy aj ohľadom iného, kľudne sa pýtaj.
3 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Dom+garaz ma velku vyhodu, ak je chlap kutil (motorky, auta), alebo ked chces mat terasu, gril, bazen... Nemam ale rad satelitne dedinky, kde pozemok = 4,5 aru a 2,5m betonovy plot z 3 stran 29 rokov som zil na byte v 7 posch. cinziaku a konecne som na dome, na svojom, klud, pokoj, sice este roboty ako na kostole, ale zatial to beriem ako radosti
2 0
Silviu Silviu

Silviu je offline (nepripojený) Silviu

zvazujeme prestahovat z BA do Senca. vyskusal som si aj dopravu. raz som isiel hodinu do centra, raz 45 minut. ked budem chodit skor rano, pred 7h, tak si myslim ze v priemere 45 minut to dam. vela malo? niekedy idem aj s dubravky 30 minut.

asi treba skusit. vzdy som chcel postavit dom. tak ho postavim. ked to nebude ono, tak ho predame a pojdeme spat do panelaku.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

a z akého dôvodu sa chceš sťahovať do Senca?
0 0
Silviu Silviu

Silviu je offline (nepripojený) Silviu

viac priestoru, viac miestnosti a vacsie, dvor, travnik, strom....

mame dve male deti, chapcov, v byte divocia a myslim ze dvor, by im prospel.

grilovacka na zahrade. prace okolo domu.

garaz, motorka, kutilovanie

kludne prostredie, ticho
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak si rozhodnutý pre RD, tak neváhaj a choď za tým, pre deti nie je nič lepšie ako priestor na vybláznenie a ten určite poskytne viac RD ako byt. Aj pre dospelých je to výhodnejšie, zdravšie.....
2 0
zera zera

zera je offline (nepripojený) zera

Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras
, Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk
0 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

tak to bolo normálne zábavné čítanie...ale myslím, že vystihujúce v určitých lokalitách

Nie je byt ako byt a nie je dom ako dom...vyskušala som dom,byt a teraz iný byt....do domu na dedinu už nikdy, byt predtým super /deti malé/ a tento ďalší ešte viac /deti fuč/, veľmi rozdielne, ale zmena je život a ja si to užívam....
Naposledy upravil Halli : 24.07.13 at 21:01
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a aké "optimistické ".. .. idem si ja poliať moje paradajky na panelákovom balkóne .. chúdence, žltnú od tej horúčavy .. (iq si merať radšej nejdem )
- a zavriem žalúzie (nech s môžem prezliecť) - lebo som síce dosť vysoko - ale kľudne môžem pozerať televízor oproti v paneláku
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli


Katy na balkon si daj markizu a bude ti fajn a ak ju nevytiahneš, ani zastierať nemusíš,...ja mám takú čo skrije celý balkón ...niečo takéto...
2 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

zera,to je ako kde , u mna je to takto - dedina asi 3000 obyvatelov.
Som chorí nemôžem šoferovať ale nevadí k doktorke to mám 120 metrov,tam sa aj dokotúľam , k zubárke 140 metrov.
Pančuchy si u nás tiež kúpim a ked nie tak šup 3km do jedného mesta alebo 9km do druhého.
Je tu škôlka,škola uznávam divadlo tu nieje ale v kolkých aj pomerne velkých mestách je divadlo?
Tak možno 20-30 aut mi prejde za den popod okná.Traktor len ked odhrna sneh.
Zo susedmi sa rozprávam o tom o čom chcem,hoci aj zrovna o paradajkách aj ked ešte sa nestalo.
Kriminalitu ,mesto kontra dedina porovnávať snáť nieje treba.
Nieje to nejaká paranoja s tým čumením do okien ,ja som sa stým ešte nestretol.
Do krčmy nechodím ale sú tu 3ks.
To s tým znižovaním iq to by bolo treba nejak relevantne dokázať,oni si totiž často slobodné alebo bezdetné ženy myslia o svojich kamarátkach z detmi myslia že sú príliš obmedzené ale nakoniec sú samy také ked majú deti.Proste sa im výrazne nmenia priority a je to normálne.
Tvoj popis presne sedí na kopec ludí čo sa stahujú na dedinu a majú uplne bludnú predstavu o klude , súkromí atd..
Ja som na dedine veeelmi spokojný , na dedinu patrí človek ktorý sa neschováva pred susedmi a nehanbý sa visť hoci aj na ulicu v pižame.Tý čo len zaparkujú doma v garáži kde sa dostanú cez elektrickú bránu a inak ich nieje vôbec vidieť, tý patria do mesta.Do tej svojej anonymity aby sa mohli navonok pretvarovať že sú niekto iný a v skutočnosti slama trčí z topánky.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zera
Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
Podnikateľský satelit a klasická dedinky je bohový rozdiel , nešpecifikujem radšej ...
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras , Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk
Plačeš nad taxíkom , spomínaš dieru v pančucháčoch a či komáre ...
Sťažuješ sa nad lezením do súkromia , nad ožranmi a diskusiou o paradajkách ...
Porovnávaš panelákovo - sídliskový hluk a prostredie dediny ...
Najkrajšie je ten názor na prízemné ( spiatočnícke ) myslenie dediny kontra mesto...
Halli
tak to bolo normálne zábavné čítanie...ale myslím, že vystihujúce v určitých lokalitách Nie je byt ako byt a nie je dom ako dom....
" Zábavné " ...šak neblázni ...
Na včas ráno a na lačno takéto niečo a jeden nevie , či má plakať a či smiať sa ...
Ale tiež názor ...

Martin1310 to celkom vystihol ...
Tý čo len zaparkujú doma v garáži kde sa dostanú cez elektrickú bránu a inak ich nieje vôbec vidieť, tý patria do mesta.
Do tej svojej anonymity aby sa mohli navonok pretvarovať že sú niekto iný a v skutočnosti slama trčí z topánky.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

zera
Mam skusenost po 5 rokoch byvania v dedine 40 km od ba. Napriklad ste v satelitne podnikatelskej novostavbe..OTRAS.....ste chori a nemozete soferovat?
doprava taxikom cez 60 eur.
chcete si kupit puncuchy ale v diere su len potraviny takze soory letite do mesta 40 km ,otras
, Komare. vsade, auta pred domom hluk traktorov.
Decko -skolka aspon 15 km.
vsade dedincania co vam lezu do sukromia a cucia do okien.//
vyhoda,,-pocit je to moje proti panelaku kde ste v spolocenstve vlastnikov.

otras- Chcete ist do divadla a do krcmy sorry na dednie 1 km pesi krcma plna...ozranov kedze sa vraciate pod vplyvom, musite ist pesi kilometer
,divadlo zabudnite...
matka s dedmi a na dedine.? starata a znizenie iq
,,snad to vyhtrhne internet a vyska osobnosti
.umelec moze tvorit hoci kde, ..ale kuka cez okno na sedlakov...a traktor....je to inspirujuce????????????
rozhovor zo susedom ma tak akurat o paradajkach..

,ale woody allan nevypadol z new yorku ,
niekomu sedlac ubera na energiii..sedlac a dedincania a napriklad..to tzv .dobre stredne slovensko kde denne syn sekerou vrazdi otca...nikdy viac..prizemnost a 10 az 20 rokov spiatocnicke myslenie oproti mestu.
ooooooooooo aky zdravy panelakovy vzduch a hluk elektriciek ..
no kto moze ,,najlepsie zbohom sk
až 1 km peši do krčmy...chuda moje....

velmi rád by som si prečítal názor tých " sedlákov " na teba....

ale podla tohto príspevku si tam dobre zapadla....
1 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Tak, toto si musi zvazit kazdy sam, a zvazit svoje priority.
Kazdy clovek sa svojou povahou hodi do ineho prostredia.
My sme isli z BA ma dedinu cca 30 km od BA. Ja osobne by som nemenil ani nahodou. Ten pokoj a pohoda sa nedaju nahradit divadlom a kaviarnami :-)
Sme tu celkom slusna partia susedov z podobnymi nazormi, z detmi podobneho veku a kedze sme stavali skoro naraz, aj z podobnymi problemami. Takze si rozumieme, pomahame, vo vsetko m co treba.
Ale je pravda, aj okolo mame par exotov co maju okolo seba 2,5m vysoky mur a von idu len rano autom do prace a vecer nazad. Ked ich clovek stretne na ulici ani nepozdravia...atd. Pre takeho cloveka je fakt vyhodnejsi anonimny cinzak v Petrzalke.
A ked teda velmi chcem, do najblizsieho mesta to mam autom 8 km, do krcmy 300 m peso. Do toho divadla 30 km.......nic co by som v beznom zivote nezvladol :-)
0 0
Vladi87 Vladi87

Vladi87 je offline (nepripojený) Vladi87

Dom má prakticky menej nevýhod ako byt (pre mňa je jediná nevýhoda údržba, ktorá je náročnejšia), mať však dom niekde v meste je asi najlepšia možná kombinácia. Ako Bratislavčan by som určite nepovedal nie domu niekde v Horskom parku alebo blízko centra. Samozrejme, financie sú limitujúci faktor a v tomto ohľade je pre mňa dôležitejšia blízkosť. Je krásne mať rodinný dom kdesi v Réci, čo však z toho, keď človek musí chodiť 30 km do práce, na nákupy, za voľným časom a podobne. Ako vravia vyššie ľudia, sú to osobné preferencie. Vzhľadom na finančné možnosti a okolnosti však pre mňa vyhráva byt.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať