Zavrieť

Porady

leasign - oprava základu dane

ahojte poradaci...od 01.01.2010 kedy boli velke zmeny v zákone o DPH..menili svoje splátkové kalendáre ja leas. spoločnosti, na ktorých sa už dátum dodania nerovná s dátumom splatnosti....teraz som si však nie ista...kedze dátum dodania je napr. 30.03.2011 ale dátum splatnosti je 28.02.2011...ja zaplatím splátku s dátumom dodania 03/2011 v 02/2011 čiže mi príde faktúra - oprava základu dane, kde dátum dodania danej splátky nebude marec ale február (kedže som splátku zaplatila skôr ako bol dátum dodania) .....teraz si však neviem dať rady s danovým priznaním - faktúry - opravy základu dane mám chápať podľa par. 53 a uvádza sa to v danovom priznani v nejakom špeciálnom riadku? alebo to zaúčtujem ako normálny odpočet dph ale so znamienkom v marci "-" a v januári "+" ?? Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ja som sa s tymto "zabavala" dost dlho minuly rok

    dalo by sa to vyriesit ovela jednoduchsie a nemuseli by sme sa papierovat ako sialeny (dat splatnost splatky na koniec obdobia, cize jeden mesiac by sa leasing napriklad nezaplatil), nehovoriac o uctovani jednej splatky na tri krat... toto mi robi vylucne Tatra-Leasing. Splatka totiz zasahuje do dvoch obdobi, je od polovice jedneho mesiaca do polovice druheho mesiaca. Cize januarova, ja si ju tak volam, podla splatnosti, je splatna v januari ale zdanitelne plnenie ma vo februari.

    Za sebou to ide takto:
    1. uhrada vopred
    2. danovy doklad k platbe vopred
    3. splatka podla kalendara
    4. dobropis k splatke podla spl.kalendara

    Kym som si urobila vzory uctovania som sa pekne zapotila. Aby mi sedeli aj zavazky, aj uctovanie dlhodobych vs. kratkodobych splatok a este tam zahrnut aj vyuctovanu zalohu aj dph...

    Lenze tieto vzory mam doma a mam ich urobene s ohladom na uctovanie v programe Omega.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    no ja mam presne podobný problem a len s tatraleasingom....opletačky sú s tým teda riadne...ale našťastie to mám leasingy v JU - nemám to až také komplikované ako ty....čiže to nijako neovplyvňuje daňové priznanie dph - nejaký špeciálny riadok alebo pod.??

    leasign - oprava základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.