Zavrieť

Porady

Odhlásenie z DÚ ako platca dane z príjmu

Pekný deň,Poprosím o radu .Je nutné sa odhlásiť z DÚ,ak už momentálne nemám zamestnanca -dohodárov k 29.4.2011
,ale rátam s tým že o mesiac opať prijmem ľudí na dohodu .Treba teda doručiť mesačné výkazy na DÚ s 0 hodnotou odvodu dane ,alebo nie . Zo SP je nutné urobiť odhlášku RLFO ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Dúšava Pozri príspevok
    Dnes mi na daňovom povedali, že sa netreba odhlasovať, keď firma trvá. Že nemá firma momentálne zamestnanca zistia, keď nepríde prehľad. Keď o pol roka niekoho zoberieš, prehľad zasa pošleš.
    zavádzajú, platí §31 ods.7 zákona č.511/1992 zb. - treba oznamovať

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Pekný deň,Poprosím o radu .Je nutné sa odhlásiť z DÚ,ak už momentálne nemám zamestnanca -dohodárov k 29.4.2011
    ,ale rátam s tým že o mesiac opať prijmem ľudí na dohodu .Treba teda doručiť mesačné výkazy na DÚ s 0 hodnotou odvodu dane ,alebo nie . Zo SP je nutné urobiť odhlášku RLFO ?
    Ďakujem
    to sú aké?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Pekný deň,Poprosím o radu .Je nutné sa odhlásiť z DÚ,ak už momentálne nemám zamestnanca -dohodárov k 29.4.2011
    ,ale rátam s tým že o mesiac opať prijmem ľudí na dohodu .Treba teda doručiť mesačné výkazy na DÚ s 0 hodnotou odvodu dane ,alebo nie . Zo SP je nutné urobiť odhlášku RLFO ?
    Ďakujem
    na DU sa žiadne mesačné výkazy neposielajú. Povinnosť odhlásiť zamestnávatela (a v prípade prijatia nových dohodárov o mesiac znovu prihlásiť) ti vznikne v sociálnej poisťovni.

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Myslela som tlačivo -prehľad o zrazených preddavkov

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Myslela som tlačivo -prehľad o zrazených preddavkov
    prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 1.q 2011 treba podať max 02.05.2011

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Myslela som tlačivo -prehľad o zrazených preddavkov
    ale to sa neposiela mesačne, ale štvrťročne

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Ďakujem ..Ja som 1x prehľad dala na DÚ v apríli ,mala som od 3/2011 dohodárov teraz skončili k 29.4.2011 .Preto sa pýtam ,ako je to s prehľadmi na DÚ .Vďaka za rady .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Ďakujem ..Ja som 1x prehľad dala na DÚ v apríli ,mala som od 3/2011 dohodárov teraz skončili k 29.4.2011 .Preto sa pýtam ,ako je to s prehľadmi na DÚ .Vďaka za rady .
    ak skončili 29.4., aj keby si ďalších dohodárov do 30.6. nemala, musíš do konca júla poslať prehlad za II.Q,

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Ďakujem ..Ja som 1x prehľad dala na DÚ v apríli ,mala som od 3/2011 dohodárov teraz skončili k 29.4.2011 .Preto sa pýtam ,ako je to s prehľadmi na DÚ .Vďaka za rady .
    tak ešte podáš za 2.q 2011 (4.mesiac)

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Ospravedlňujem sa za to ,že Vás obťažujem .Už som to pochopila ,teda štvrťročne ,nie mesačne .Nie som účtovník učím sa v tom orientovať .Ďakujem za pomoc ,

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa za to ,že Vás obťažujem .Už som to pochopila ,teda štvrťročne ,nie mesačne .Nie som účtovník učím sa v tom orientovať .Ďakujem za pomoc ,
    neobťažuješ. aj ja sa pýtam, keď rýchlo potrebujem info

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Keď prepustíte posledného zamestnanca, tak sa nezabudni odhlásiť z DÚ ako platca dane zo závislej činnosti do 15 dní. Tento stav keď zamestnanci v priebehu roka sú-niesú-sú-niesú, je nebezpečný aj v tom, že sa zabúda podať koncoročné hlásenie do 31.03. nasledujúceho roka. Aby ti neprišiel srdečný pozdrav z DU na peknom hlavičkovom papieri vo výške 66eur.

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Dnes mi na daňovom povedali, že sa netreba odhlasovať, keď firma trvá. Že nemá firma momentálne zamestnanca zistia, keď nepríde prehľad. Keď o pol roka niekoho zoberieš, prehľad zasa pošleš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.