Zavrieť

Porady

Dohoda o brig. práci študentov

Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň, koľko hodín može odpracovať študent na základe tejto dohody - DoBPŠ?
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

§ 227
Dohoda o brigádnickej práci študentov
Na začiatok

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

PS : Zákony nájdeš na hornej lište Porady
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

veronikasad Pozri príspevok
§ 227
Dohoda o brigádnickej práci študentov
Na začiatok

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

PS : Zákony nájdeš na hornej lište Porady
Áno to som si prečítala, takže ak to chápem správne 20 hodín týdenne by mohol odpracovať?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ejo Pozri príspevok
Áno to som si prečítala, takže ak to chápem správne 20 hodín týdenne by mohol odpracovať?
1/2 fondu prac.času v priemere na dobu, na ktorú je dohoda uzatvorená. Nie je striktne povedané, že to musí byť 20 hod. týždenne. (týždenný fond prac.času je takto limitovaný len u dohody o pracovnej činnosti = 10 hod. týždenne).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ejo Pozri príspevok
Áno to som si prečítala, takže ak to chápem správne 20 hodín týdenne by mohol odpracovať?
Ano mohol,
my máme študentov čo robia 8 hodín denne. Ale každý druhý týždeň. Aj tvoj môže odrobiť jeden týžden 40 hodín druhý 10 a tretí napríklad 15 štvrtý zase 15 ... sleduje sa celkový počet hodín počas doby trvania zmluvy.
AK uzavrem zmluvu 1.1.11 do 31.12.11 a viem že rok 2011 má 250 pracovných dní, tak viem, že študent mi môže odrobiť 1000 hodín a ked mi odrobí cez leto 200 hodín v mesiaci nie je to problém. Lebo počas školy nemohol toľko odpracovať.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Xanti Pozri príspevok
Ano mohol,
my máme študentov čo robia 8 hodín denne. Ale každý druhý týždeň. Aj tvoj môže odrobiť jeden týžden 40 hodín druhý 10 a tretí napríklad 15 štvrtý zase 15 ... sleduje sa celkový počet hodín počas doby trvania zmluvy.
AK uzavrem zmluvu 1.1.11 do 31.12.11 a viem že rok 2011 má 250 pracovných dní, tak viem, že študent mi môže odrobiť 1000 hodín a ked mi odrobí cez leto 200 hodín v mesiaci nie je to problém. Lebo počas školy nemohol toľko odpracovať.
ďakujem pekne za rady.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Ešte sa chcem spýtat, túto dohodu može mat študent vysokej školy denného aj externého štúdia?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

KEJKA Pozri príspevok
áno
Som vďačná za radu. Pekný večer.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Možem ešte uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študenta s študentom , ktorý ukončil štúdium na strednej škole dňa 18.05.2011 maturitou ? Vzťahuje sa na neho ešte do 31.08.2011 štatút študenta ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kacena Pozri príspevok
Možem ešte uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študenta s študentom , ktorý ukončil štúdium na strednej škole dňa 18.05.2011 maturitou ? Vzťahuje sa na neho ešte do 31.08.2011 štatút študenta ?
Súčasťou dohody je potvrdenie o návšteve školy, budeš ho mať?
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Mám potvrdenie že 18.5.2011 ukončil školu maturitnou skúškou
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kacena Pozri príspevok
Mám potvrdenie že 18.5.2011 ukončil školu maturitnou skúškou
Môj názor :
zmluvu na brigádnícku prácu študentov mu dať nemôžeš. Mohla si mu ju dať ešte 17.5. ale dnes už nie.
2 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ale na účely rodinnych prídavkov sa ešte do konca augusta pokladá za študenta nie ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano,
a aj keby mal zmluvu uzavretú toho 17.5.11 tak by sa aj v tomto prípade rátal za študenta. Lebo zmluva by bola platná.
Ale ak skončil školu tak bohužial. Už mu môžeš dať len DoVP alebo DoPČ
1 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ďakujem za radu :-)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, môžem uzatvoriť DoBŠ so študentom, ktorý neukončil strednú školu z dôvodu neurobenia záverečnej skúšky a opakuje ju v jeseni? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem uzatvoriť DoBŠ so študentom, ktorý neukončil strednú školu z dôvodu neurobenia záverečnej skúšky a opakuje ju v jeseni? Ďakujem
Áno.
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tweety Pozri príspevok
Áno.
Ďakujem Tweety. Môže pracovať na takú dohodu bez obmedzenia vyplácanej dávky? výšky odmeny
A môže byť aj dohoda o pracovnej činnosti na dobu neurčitú, aby keď nebude mať štatút študenta, nemusela sa dohoda meniť?
Naposledy upravil Iwett : 31.05.11 at 09:39
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem Tweety. Môže pracovať na takú dohodu bez obmedzenia vyplácanej dávky?
A môže byť aj dohoda o pracovnej činnosti na dobu neurčitú, aby keď nebude mať štatút študenta, nemusela sa dohoda meniť?
Ak v čase jej uzavretia má štatút študenta, (súčasťou nej je potvrdenie) dohoda je platná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem Tweety. Môže pracovať na takú dohodu bez obmedzenia vyplácanej dávky?
A môže byť aj dohoda o pracovnej činnosti na dobu neurčitú, aby keď nebude mať štatút študenta, nemusela sa dohoda meniť?
Na akú dávku sa pýtaš ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať