Zavrieť

Porady

MZDA ZA ODPRACOVANYCH 6 HODIN!!!

Dobry den chcela by som sa spytat ci je daky zakon alebo statom dane, ze aky je plat za odpracovanych 6 hodin. Tiez by ma zaujimalo ze je narok na gastro listky, pri odpracovanych 6 hodinanch.
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Buchi29 Pozri príspevok
    Dobry den chcela by som sa spytat ci je daky zakon alebo statom dane, ze aky je plat za odpracovanych 6 hodin. Tiez by ma zaujimalo ze je narok na gastro listky, pri odpracovanych 6 hodinanch.
    Dakujem za odpoved
    6 hod. denne, týždenne, či mesačne ?

    ano, je stanovená minimálna mzda - hodinová, aj mesačná pri 40 hod. týždennom prac. čase. Rovnako v ZP sú stanovené stupne náročnosti vykonávanej práce, od ktorých sa odvíja minimálna mzda pre daný stupeň náročnosti.

    Nárok na SL má zamestnanec, ak denne odpracuje viac ako 4 hod.

    Buchi29 je offline (nepripojený) Buchi29

    Buchi29
    6 hodin denne som myslela. Malo by to ist o pracu vo verejnej sprave na dohodu. Zakladna min.mzda pri TPP viem aka je, prosim Vas aka je vyska pri tomto prac. case, co je 30 hodin tyzdenne?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vsetko to, co pisala veronika, plati pri riadnej pracovnej zmluve, neplati to vsak pri praci na dohodu.

    Buchi29 je offline (nepripojený) Buchi29

    Buchi29
    Tak ako to je stou mzdou pri prace na dohode a odpracovanych 30 hodin? Takze ak by som bola na dohodu tak nemam narok na stravne listky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Buchi29 Pozri príspevok
    Tak ako to je stou mzdou pri prace na dohode a odpracovanych 30 hodin? Takze ak by som bola na dohodu tak nemam narok na stravne listky?
    Na práce vykonávané na základe dohôd v zmysle ZP sa nevzťahuje minimálna mzda. Odmena je záležitosťou dohody medzi dohodárom a zamestnávatelom.

    Dohodár nemá nárok na stravné lístky. Zamestnávatel však môže v kolektívnej zmluve alebo internom mzdovom predpise rozšíriť okruh osôb, ktorý SL poskytne, aj o dohodárov.

    MZDA ZA ODPRACOVANYCH 6 HODIN!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.