Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti a rodicovsky prispevok

Dobry vecer, som na materskej dovolenke, do 16.10.2006 budem poberat rodicovsky prispevok. Inak som stale evidovana v pracovnom pomere vo firme, t.č. na MD. V januari 2006 si chcem zalozit zivnost a nie je mi jasne, ci mam povinnost platit do zdravotnej poistovne a do socialnej poistovne. Viete mi poradit? Dakujem, Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    BRK
    Dobry vecer, som na materskej dovolenke, do 16.10.2006 budem poberat rodicovsky prispevok. Inak som stale evidovana v pracovnom pomere vo firme, t.č. na MD. V januari 2006 si chcem zalozit zivnost a nie je mi jasne, ci mam povinnost platit do zdravotnej poistovne a do socialnej poistovne. Viete mi poradit? Dakujem, Katarina
    Do ZP áno, preddavky podľa vlastného rozhodnutia, najmenej však 14% zo 6900 Sk=966 Sk, najviac 14% zo 47475 Sk=6647 Sk.
    Do SP zatiaľ povinne nie, môžeš si však platiť dobrovoľné nemocenské poistenie (má to určiité výhody ).

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ak predložíš do ZP potvrdenie z Úradu práce,sociálnych vecí a rodiny potvrdenie, že poberáš rodičovský príspevok, bude za teba platiť poistné do ZP štát. Sociálne poistenie je dobrovoľné.

    Zalozenie zivnosti a rodicovsky prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.