Zavrieť

Porady

Windows xp help

Ahojte, mám problém s xp. F pohode preformatované disky začne inštalovať a ako sa reštartoval, tak sa mi na pc-ku zjaví modrá obrazovka. Problém je v tom, že ked dám že pokračovať v instaláci tak to odomna chce service pack 3. Chcel som tuto instalaciu skoncit no nechce ma vratit spat do Winu povodneho. vzdy sa restartuje a je to o tom istom. a chce to odomna cdčko service pack 3 ... Ako to spraviť aby mi to zobralo to cdčko. Poprípadne, ako by som to spravil ..
Pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Preformátované disky = holý počítač bez OS (nie je tam ani ten pôvodný Windows = nedostaneš ho)

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Po prvom reštarte nechávaš CD v mechanike ?Ak ho vyberieš po reštarte ,tak je to chyba pretože windows XP aj po reštarte z toho CD ťahá údaje a preto si ho pýta späť.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    Ak prebehlo formátovanie (predpokladám, že na C:/, že tam si mal aj starý win a že si tam inštaloval aj ten nový), tak už tam žiaden win nemáš, tak ako píše aj misoft.

    Takže ostáva len nová inštalácia:
    1 vložiť cd win xp, reštartovať pc, nobootovať (spustiť systém) z inštalačného cd (v biose musí byť nastavené 1.(first, primary...)boot device=cdrom)
    2 pri spustení pc pri čiernej obrazovke (+ plno nezrozumiteľných čísel ) je v poslednom riadku "stlačte ľubovoľnú klávesu...." - stlačiť
    3 nabehne modrá obrazovka...... - inštalovať, súhlasiť......
    4 vybrať C:/, inštalovať, už neformátovať (načo ešte raz)
    5 vypiť kávu, čaj...nainštalovať a počkať, kým reštartuje
    6 ten istý úvod ako v kroku 2 ale už nič NETLAČIŤ !!!, počkať kým nabehne nový win
    potom nastaviť zopár vecí, ktoré bude inštalácia pýtať
    7 po úplnom nainštalovaní vybrať cd, reštartovať a hneď v biose nastaviť 1.(first, primary...)boot device=HDD
    Naposledy upravil kamowski : 05.05.11 at 18:04

    zel3nak je offline (nepripojený) zel3nak

    zel3nak
    a ked budes neskor znova preinstalovavat win, tak nezabudnut 7.krok nastavit naspat na first boot device=cdrom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.