Zavrieť

Porady

Prečo Windows XP neakceptuje licenčné číslo?

Mám tu starší notebook FujitsuSiemens Lifebook E, a menší problém. Keď chcem nainštalovať Windows XP Professional, neakceptuje mi licenčné číslo, píše že nieje platné. Pritom toto číslo je na nálepke originality na notebooku, je tam napísané: Windows XP Professional 1-2CPU, potom FujitsuSiemensComputers, a potom to číslo. Windows XP inštalujem na čistý naformátovaný disk. Skúšal som anglickú verziu XP Professional, a potom aj českú XP Professional so SP2, výsledok bol rovnaký. Aký Windows XP tam mám nainštalovať, aby mi to fungovalo s tým číslom? Chcem to mať legálne, keď tam už tá nálepka je. Na notebooku je nemecká klávesnica, hádam tam nebudem musieť nainštalovať nemecký Windows XP?!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
KEY windows je zvlášť farebná nálepka.Ak je to naozaj to číslo k windows tak musí byť presne na takú verziu k akej je určené.Ak to bola napr.verzia Home ,tak taká tam musí byť.Ak EN alebo CZ tak aj to a samozrejme ak tá verzia bola napr.XP home tak na verziu XP home kde je SP1.. nenainštaluješ.Windows tam ešte je ,aj keď nefunkčný ?

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Musel by si pohľadať origo verziu windows nie všelijaké úpravené mutácie.Ak nemáš problém zašli mi ten KEY na ss a dám Ti vedieť akú verziu potrebuješ.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Windows tam bol tuším český XP, ale s iným licenčným číslom, a na odchádzajúcom harddisku. Teraz je tam nový harddisk, ale to číslo z nálepky mi to neberie. Na tej peknej pestrofarebnej nálepke je napísané Windows XP Professional 1-2CPU. Dá sa podľa toho určiť na aký windows to je? Alebo mi neostáva nič iné ako posťahovať z internetu všetky možné verzie a skúšať a skúšať a skúšať...

Edit: Nedá sa niekde stiahnuť program, ktorý by mi podľa toho čísla určil pre ktorú verziu je?

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Aha, tak ten nemám. Mám len bez service packu a ten mi nejde. Ak vieš kde sa dá stiahnuť originál ISO, pošli mi link na ss...

pre admina: nechcem žiadny warez, mám platné licenčné číslo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Tak som tam ten Windows XP Pro EN SP2 nainštaloval, zobralo to aj to číslo, takže to mám legálne, aj aktivácia cez internet prebehla úspešne. Ďakujem ti, Vlado40.

Ozaj, ako si vedel, že to číslo je pre XP Pro EN SP2? (ak to teda nieje tajomstvo)

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Inštalačné CD Windows sú všetky rovnaké.Rozdeľuje ich iba nálepka s kľúčom dodávana k týmto CD/DVD .S týmito záložnými CD windows originál neobchodujem ,ale občas pomôžem tým ,ktorý majú ,alebo mali originál predinštalovaný windows bez inštalačného CD a po páde HDD im ostala iba nálepka s kľúčom.Spustil som inštaláciu vo virtuálnom PC a ten tvoj kľúč zobral práve ten windows XP Pro EN SP2.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Ak tomu správne rozumiem, tak si vlastne iba skúšal rôzne inštalačné CD? (ale virtuálne, nie naozaj)
Takže program, ktorý by mi povedal "k čomu to je" asi neexistuje, že?

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
ÁNO .Kľúče nemám a keby som si ich aj bol odpísal neaktivoval by som windows.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Ja som myslel či je taký program, do ktorého napíšem licenčný kľúč, a on mi napíše na ktorú verziu windows to je kľúč. Ako že by to ten program vyčítal z toho kľúča.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
...ale to by som asi chcel priveľa, treba skrátka skúšať inštalovať, ktorý to zoberie...

Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

Arnold123
To by potom nemuselo byť vôbec tých kľučov kebyže existuje taký program. Obnášalo by to integrovanie celej databázy všetkých kľučov, čo existujú, aby ich bolo možné porovnať. V prípade, že by sa to aj podarilo, bola by potom otázkou času kedy to niekto prelomí (v prípade nejakej ochrany) a začne zdarma dávať kľuče na internet. Existuje jediná taká databáza a to v samotnom Microsofte. Preto sa aktivácia a overenie pravosti uskutočňuje po internete.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Ono by to nemusel byť program, stačí keby mal takúto možnosť Microsoft na svojich stránkach. Niečo ako analýza a overenie kľúča. Online.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.