Zavrieť

Porady

zakaz konkurencie

Dobry den,
mam otazku, moze byt konatel v s.r.o X jedinym spolocnikom v s.r.o. Y s podobnym predmetom podnikania? Podla §136 obch. z. nemoze konatel vykonavat cinnost ako statutarny organ, clen stat. organu alebo clen ineho organu takejto spolocnosti s podobnym predmetom, teda keby bol spolocnikom bol aj celnom valneho zhromazdenia, cize ineho organu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahojte, poprosil by som Vás o radu.

    Mám uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení pre istú firmu a mám vyhradené svoje teritórium, ktoré je vyznačené v prílohe ku zmluve. V zmluve je definovaný odstavec o zákaze konkurencie, kde sú všeobecné formulácie, že po dobu 24 mesiacov po skončení zmluvy nemôžem vykonávať činnosť konkurenčnej povahy voči fime a jej zákazníkom a hlavne tým, s ktorými som rokoval.

    Chcem sa opýtať toto: ako je to s platnosťou tejto doložky a hlavne ako je to s jej pôsobením, týka sa to celého územia SR, kde má firma pôsobenie aj keď mám iba určitú časť teritória? alebo sa to nebodaj týka aj zahraničia? firma ma zastúpenia aj v ČR-zmluvu mám so subjektom na Slovensku, mohol by som robiť obdobnú činnosť pre niekoho iného, ktorí získava zákazníkov v ČR a nerobí úplne presnú konkurenciu tejto firme? alebo aj toto sa považuje za zákaz konkurencie, ak má firma zastúpenie v ČR?

    ďakujem za pomoc, prípadne upresním, ak treba niečo.

    matote je offline (nepripojený) matote

    matote
    aka je logika zakazu konkurencie konatela a szco? Chapem umyselne podvody kratenie dani ale podla mna je bezna situacia ze szco, ktory robi napr. webstranky rozbehne zivnost natolko, ze sa rozhodne zalozit sro.
    Nechapem obmedzenie v zakone, preco nemoze vykonavat totoznu cinnost szco aj sro - napr. v situacii ked je jediny zakladatel-konatel?
    Podla mna sa to aj takto vykonava bezne - mnozstvo podnikatelov o tomto zakaze napr. netusi - co som sa rozpraval...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.