Zavrieť

Porady

Ako účtujete trávnikovú zmes?

Ako účtujete trávnikové hnojivo a trávniková zmes - do nákladov alebo nie? Ďakujem, Ľubi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Sejba trávy a hnojenie je technická rekultivácia, ktorá v zmysle par. 37/2/d nie je súčasťou OC DHM (resp. TZ), ako by to bolo v prípade technickej rekultivácie.

    Ide o výdavok 2/i, pokiaľ tento výdavok nesúvisí s par.21/j teda výdavkom na osobnú spotrebu dańovníka

    lubienka je offline (nepripojený) lubienka

    lubienka
    ak je to sejba trávy a hnojenie, to mi je jasné. ale ako je to v prípade nákupu týchto vecí samostatne, bez pridanej služby?

    lubienka je offline (nepripojený) lubienka

    lubienka
    Viem, že som čítala článok od Ing. Z. Kováčovej - mám poznačený DÚPP 15/2004, ale nemám ho už fyzicky, len poznámku, že by sa to malo rozlišovať - práce - kultivácia, ale nákup porovnávala s nákupom izbových rastlín ako nedaňový náklad. Tak som na pochybách, čo s tým.
    Nemal niekto dočinenia s niečím podobným pri daňovej kontrole?

    lubienka je offline (nepripojený) lubienka

    lubienka
    nedalo mi. dnes som volala na daňový úrad a môže byť aj tráva a hnojivo daná do daňových výdavkov, tak ako si povedala.

    lubienka je offline (nepripojený) lubienka

    lubienka
    to je aj v prvom príspevku a to som vedela... ale opakujem, mne nešlo o službu, ale o nákup trávnatej zmesi a nákup hnojiva... ale už je myslím vyriešené ;-)

    Ako účtujete trávnikovú zmes?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.