Zavrieť

Porady

Miniaplikácia - rýchle poznámky

Dobrý deň,
poraďte mi, prosím,ako nájsť v PC miniaplikáciu na plochu "rýchle poznámky". Mám Windows 7 a mala som to na ploche inými aplikciami. Naraz to zmizlo pravdepodobne vraj po pripojení nesprávneho WiFi modemu Belkin k PC. Už mám správny modem, ale rýchle poznámky neviem nikde v programoch nájsť.
Vďaka za návod a usmernenie pre laika.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

    zaq.sk
    Postup 1:
    Start -> vsetky programy -> prislusenstvo -> rychle poznamky
    (Start -> all programs -> accesories -> sticky notes)

    Postup 2:
    Pripadne do vyhladavania v ponuke start napiste rychle poznamky (sticky notes)

    Postup 3:
    %windir%\system32\StikyNot.exe
    (pravdepodobne - C:\Windows\system32\StikyNot.exe)

    zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

    zaq.sk
    Podla mojho nazoru:
    Ak chcete mat dobry kalendar/upozornovac -> je najlepsie pouzit nejaky web kalendar. Jednym z najlepsim je Google Kalendar.
    Namiesto toho aby ste mal stale pusteny nejaky program, vam bude stacit webovy prehliadac.

    Vyhody:
    • dostupnost kalendaru vsade kde ste (kde je internet a pc)
    • ak mate v telefone internet moznost synchronizacie a telefon vas upozorni
    • ak pouzijete webovy prehliadac chrome tak vas upozorni bez nutnosti mat prave otvorenu stranku s kalendarom
    • taktiez pre vas google vytvory exchange server pomocou ktoreho mozete synchronizovat nielen maily a kalendar ale aj kontakty - vsetko aj s telefonom
    • 7Gb mail s moznostou posielat 25mb prilohy
    • vela dalsich vyhod


    Na ulohy sa taktiez pouziva MS Outlook.

    zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

    zaq.sk
    Zabudol si na nevyhody-u
    - bez inetu si ani neskrtnes
    Nie je pravda - ulohy, maily a kontakty je mozne synchrnizovat pomocou Outlooku, alebo ineho postoveho programu (mozilla thunderbird...), ktory funguje aj offline. Ak pouzivate webovy prehliadac chrome mozete si nastavit tiez Offline prezeranie a upozornenie. Ak mate telefon s internetom ste upozorneni vzdy - aj ked nieste online/pri pc.

    a zrejme je asi zavisla na otvorenom prehliadaci
    Ano to je pravda, ale ludia maju bezne otvoreny prehliadac, namiesto toho ina applikacia vam bude zbytocne zatazovat system a jej udaje su pravdepodobne tazko prenositelne na iny pc.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Chcem sa opytat aj ja
    Nejaku aplikaciu, ktora ma na nieco upozorni.
    Napr. dnes je 8.5.2011 a chcem aby ma nejaky "budik" upozornil 13.5.2011 10:00 (samozrejme ak je zapnuty PC (ak je vypnuty, tak pri najblizsiom zapnuti))
    Skusal som cez planovanie uloh, ze som si vytvoril subor.txt, tam som si napisal text a naplanoval som si spustenie toho suboru, ale subor mi neotvorilo (v planovaci bola hlaska, ze sa neporilo spustit naplanovanu ulohu, hmmmm ....)

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Fero11 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat aj ja
    Nejaku aplikaciu, ktora ma na nieco upozorni.
    Napr. dnes je 8.5.2011 a chcem aby ma nejaky "budik" upozornil 13.5.2011 10:00 (samozrejme ak je zapnuty PC (ak je vypnuty, tak pri najblizsiom zapnuti))
    Skusal som cez planovanie uloh, ze som si vytvoril subor.txt, tam som si napisal text a naplanoval som si spustenie toho suboru, ale subor mi neotvorilo (v planovaci bola hlaska, ze sa neporilo spustit naplanovanu ulohu, hmmmm ....)

    V záložke Action, New máš možnosť Display message, použi to namiesto vytvárania súboru.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tak nasiel som si Efficient Reminder Free 1.67 (nemam cas testovat viacere, tak som si vybral nahodne )
    Ak by niekto mal zaujem tak tu najde aj ine http://www.stahuj.centrum.cz/podnika...a_pripominace/

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja používam ATnotes. Má aj alarm. Nie je problém ho preniesť na iný PC (len skopírovať). Neinštaluje sa. Neviem či podporuje slovenčinu.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    zaq.sk Pozri príspevok
    Nie je pravda - ulohy, maily a kontakty je mozne synchrnizovat pomocou Outlooku, alebo ineho postoveho programu (mozilla thunderbird...), ktory funguje aj offline. Ak pouzivate webovy prehliadac chrome mozete si nastavit tiez Offline prezeranie a upozornenie. Ak mate telefon s internetom ste upozorneni vzdy - aj ked nieste online/pri pc.


    Ano to je pravda, ale ludia maju bezne otvoreny prehliadac, namiesto toho ina applikacia vam bude zbytocne zatazovat system a jej udaje su pravdepodobne tazko prenositelne na iny pc.
    FF mi zatazuje pamat cca 100MB a Efficient cca 0.2MB .... tak ???
    A samozrejme, ze to nie je prenositelne, kedze to nie je webova aplikacia, ale prenesitelnost je pre mna v tomto pripade bezpredmetna.
    Ja som chcel aplikaciu do PC pre win.
    Ak by som potreboval o nejakej udalosti byt informovany vsade, tak si to dam do mobilu, ale ako som spominal, potrebujem to do PC

    geografia je offline (nepripojený) geografia

    geografia
    Ďakujem všetkým za užitočné informácie, veľmi mi pomohli.
    Prajem Vám toľko príjemných chvíľ, koľko mi prinášate Vašimi radami. A to je naozaj veľa.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    a zrejme je asi zavisla na otvorenom prehliadaci
    avalik Etiketa porady
    Zákaz reklamy

    V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
    Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam. Ak budeme považovať Váš link za spam a lingbuilding, doména sa dostane na blacklist a automaticky budú blokované všetky odkazy na takúto doménu.
    Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.