Zavrieť

Porady

materska

Dobry den, rada by som Vas poprosila o radu. DNP poistenie si platim z maxima uz 2 roky. Predpokladany datum porodu mam 15.10.2011. DNP sa rata za minuly rok. Moja otazka znie, ci je potrebne aj tento rok platit z maxima aby som dostala najvyssiu matersku, alebo mozem platit z minima a dostanem najvysiu matersku. Dakujem S pozdravom Denny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Denny30 Pozri príspevok
    Dakujem, pocula som, ale ze 26 tyzdnom pred porodom je potrebne platit z maxima ak chcem matersku z maxima. Je to pravda?
    Ano je to pravda,
    ale u teba bude materská rátaná z VZ za rok 2010 a ak si ho tam mala maximálny tak aj materská bude maximálna.

    Ale pozor treba požiadať o zmenu platenia z maxima na minimum . Neprerušovať poistenie lebo to by bola chyba veľká.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Denny30 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.Takze ak teraz budem platit z minima az do odchodu na matersku, tak moja materska bude z maxima. A tych 26 tyzdnov v mojom pripade neplati? preco?
    No lebo ty tých 26 týždnov máš splnených v roku 2010.
    Zmenu na minimum si kludne mohla urobiť k 1.1.2011 a celý rok 2011 by si mala nárok na maximálnu PN detto maximálnu materskú.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa teraz si kludne môžeš zmeniť - znížiť VZ a platiť menej. materská sa bude rátať z r.2010.

    Denny30 je offline (nepripojený) Denny30

    Denny30
    Dakujem, pocula som, ale ze 26 tyzdnom pred porodom je potrebne platit z maxima ak chcem matersku z maxima. Je to pravda?

    Denny30 je offline (nepripojený) Denny30

    Denny30
    Dakujem za odpoved.Takze ak teraz budem platit z minima az do odchodu na matersku, tak moja materska bude z maxima. A tych 26 tyzdnov v mojom pripade neplati? preco?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    26 týždnov je minimum, ked niekto len začína platiť DNP.
    Ty už máš viac a výmer bude z r. 2010, tak sa s tým netráp.
    Ale ako tu bolo zdôraznené, do SP pošli iba zmenu VZ, nie odhlášku a prihlášku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.