Zavrieť

Porady

elektricka pripojka

ahoj;som na porade nova a hned vas prosim o poradenie.Mam rodinny dom z tzv.pristavbou/prakticky dve bytove jednotky/a mam na odber elektriny jedny hodiny.chcela by som pre kazdu byt.jednotku zvlast hodiny.Ako na to ist?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    anka6384 Pozri príspevok
    ahoj;som na porade nova a hned vas prosim o poradenie.Mam rodinny dom z tzv.pristavbou/prakticky dve bytove jednotky/a mam na odber elektriny jedny hodiny.chcela by som pre kazdu byt.jednotku zvlast hodiny.Ako na to ist?
    Cez dodávateľa elektriny ...nik iný nie je oprávnený !!!

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...Domacnosti.pdf

    Hodiny oni dodajú a aj montáž urobia ....ale zadarmo to nebude ....

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...hPoplatkov.pdf

    anka6384 je offline (nepripojený) anka6384

    anka anka6384
    no dobre,daju mi hodiny.ale kabel bude musiet byt zo stlpu alebo iba z tych existujucich hodin?/na tie nove hodiny.Co ma vyjde lacnejsie?

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Riesenie sa vola podruzne hodiny. Napriklad zo stlpa je jeden kabel, jedny hodiny pre elektrikarov a jeden hlavny istic, odtial ide jeden kabel do poistkovej skrine v byte c.1, z tohto bytu potiahnete hrubym kablom do podruznych hodin bytu c.2 a do poistkovej skrine pre byt c. 2. Vyhoda je ta, ze elektrikarom platite za 1 hodiny a v byte c. 2 mate samostatne hodiny pre interne sledovanie spotreby. Toto vam dokaze urobit sikovny elektrikar - lacno zozenie aj elektro hodiny.

    anka6384 je offline (nepripojený) anka6384

    anka anka6384
    vratnik Pozri príspevok
    Riesenie sa vola podruzne hodiny. Napriklad zo stlpa je jeden kabel, jedny hodiny pre elektrikarov a jeden hlavny istic, odtial ide jeden kabel do poistkovej skrine v byte c.1, z tohto bytu potiahnete hrubym kablom do podruznych hodin bytu c.2 a do poistkovej skrine pre byt c. 2. Vyhoda je ta, ze elektrikarom platite za 1 hodiny a v byte c. 2 mate samostatne hodiny pre interne sledovanie spotreby. Toto vam dokaze urobit sikovny elektrikar - lacno zozenie aj elektro hodiny.
    Diky za dobre zrozumitelnu odpoved

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    Cez dodávateľa elektriny ...nik iný nie je oprávnený !!!

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...Domacnosti.pdf

    Hodiny oni dodajú a aj montáž urobia ....ale zadarmo to nebude ....

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...hPoplatkov.pdf
    ale no tak ... co ma dodavatel s montažou elekktromera ???

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    vratnik Pozri príspevok
    Riesenie sa vola podruzne hodiny. Napriklad zo stlpa je jeden kabel, jedny hodiny pre elektrikarov a jeden hlavny istic, odtial ide jeden kabel do poistkovej skrine v byte c.1, z tohto bytu potiahnete hrubym kablom do podruznych hodin bytu c.2 a do poistkovej skrine pre byt c. 2. Vyhoda je ta, ze elektrikarom platite za 1 hodiny a v byte c. 2 mate samostatne hodiny pre interne sledovanie spotreby. Toto vam dokaze urobit sikovny elektrikar - lacno zozenie aj elektro hodiny.
    tak ja neviem, ale neplati sa za hodiny, ale fixna zlozka ceny, tá je závisla na velkosti istica, logika hovorí ze 2 domy na jeden elektromer potrebuju cca 2x vacsi istic ako jeden, žiadna uspora tam nie je

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    bubkoch Pozri príspevok
    tak ja neviem, ale neplati sa za hodiny, ale fixna zlozka ceny, tá je závisla na velkosti istica, logika hovorí ze 2 domy na jeden elektromer potrebuju cca 2x vacsi istic ako jeden, žiadna uspora tam nie je
    Ak im stačila jeden elektromer a stačil istič tak "vrátnik " má pravdu. Ale sú stým spojené problémy : používanie vonkajších zásuviek hlavne "380V", ak pri pripojení prístavby to nebolo poriešené.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    canbo Pozri príspevok
    Ak im stačila jeden elektromer a stačil istič tak "vrátnik " má pravdu. Ale sú stým spojené problémy : používanie vonkajších zásuviek hlavne "380V", ak pri pripojení prístavby to nebolo poriešené.
    no dobre, tak to otocme ... po rozdeleni instalacie na dva samostatne istice a elektromery bude kazdemu bytu stacit cca polovicny istic za cca polovicny fixny mesacny poplatok, v sucte teda cca to iste ako pri jednom istici pre oba byty ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    Cez dodávateľa elektriny ...nik iný nie je oprávnený !!!

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...Domacnosti.pdf

    Hodiny oni dodajú a aj montáž urobia ....ale zadarmo to nebude ....

    http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...hPoplatkov.pdf
    bubkoch Pozri príspevok
    ale no tak ... co ma dodavatel s montažou elekktromera ???
    To ...." a aj " je podstatné ...netvrdím , že je povinný ...alebo snáď hej ???

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    To ...." a aj " je podstatné ...netvrdím , že je povinný ...alebo snáď hej ???
    dodavatel nema nic spolocne s hodinami ... vobec nic ... hodiny su majetkom prevadzkovatela distribučnej sústavy - PDS, ktory ti ich aj montuje po tom ako si u PDS das ziadost o pripojenie do distribucnej sustavy ...
    ved to aj je jasne napisane v linkoch ktore si tu dal ...

    V. Povinnosti Od berateľa
    Odberateľ je povinný:
    a) Do dňa účinnosti Zmluvy uzatvoriť, resp. mať platne uzatvorenú Zmluvu o pripojení OM s PDS, predmetom ktorej je pripojenie OM do distribučnej sústavy PDS (ďalej len „Zmluva o pripojení“).
    c) Umožniť PDS alebo ním povereným osobám montáž, výmenu a demontáž určeného meradla a nevyhnutný prístup k meradlu.

    e) Spĺňať technické podmienky a obchodné podmienky pripojenia k sústave podľa Prevádzkového poriadku vydaného príslušným PDS.

    aj ten cennik poplatkov co uvadzas je cenník distributora

    ale to je este stale bezne, ze vela ludi nerozlisuje medzi dodavatelom a distributorom a nevie co kto robi a za co zodpoveda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.