Zavrieť

Porady

Upomienka od VšZP na doplnenie údajov

Dobry den prajem,

mam taku otazku a asi aj troska problem.. Od Šk roku 2008/2009 studujem na vysokej skole. V juli 2009 som sa nechal nahovorit na pracu financneho poradcu u jednej maklerskej spolocnosti. Bolo to cez zmluvu o zastupovani alebo take nieco a bolo treba vybavit DIČ. Popritom som 2 mesiace brigadoval ako vykladac a zaroven ako predajca internetu obidve na dohodu o vykonani prace. No lenze prislo iste k istemu a ja som musel dane financne poradenstvo nechat tak. to bolo cca august 2009 ale bol som s nimi dohodnuty ze cez skolu, teda v septembri zacnem znova. V mojom mesacnom posobeni v danej firme som nemal ziadne vynosy ani naklady z tej cinnosti. Nakoniec som v septembri nenastupil a v marci resp aprili mi prislo ukoncenie pomeru s touto spolocnostou. Tak som az cca v juli isiel zrusit DIČ. Vsetko bolo v poriadku. V Podal som si aj danove priznanie za rok 2009, kvoli vrateniu dani z tych dvoch dohod ale z tej maklerskej spolocnosti som nezadaval ziadne udaje, lebo neboli ake. Hovoril som s manazerkou ze ci je treba podavat rocne zuctovanie a ta mi povedala, ze to vobec nie je treba ze nemusim dokonca ani danove priznanie. Tak som to teda nechal tak a zil dalej ako by to teda bolo uz vsetko v poriadku. Podal som si priznanie aj za rok 2010 (od 1.6.2010 som zacal pracovat opat na dohodu a pracujem doteraz). Pred tyzdnom som si isiel do VšZP vybavit europsky preukaz a dneska pozeram do schranky a bol tam dopis citujem:

"Upomienka: Vyzva na doplnenie udajov..

Pri kontrole udajov poistencov VšZP sme zistili, ze nemame evidovaneho platitela za obdobie:
od 1.1.2010 do (nie je uvedene) Vyska poistneho: 531,28
treba to oznamit do 8 dni ......."

Chcem sa teda opytat, co mam teraz robit, kedze nemam ani potuchy. V obalke bolo prilozene aj oznamenie poistenca. Momentalne studujem treti rocnik vysokej skoly a mam mesiac do statnic a mam podanu prihlasku na II. stupen a ked uspesne ukoncim I. stupen automaticky som prijaty na II.. Este dodam mam 21 a teraz v juli budem mat 22.

Dakujem za vase rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palac je offline (nepripojený) Palac

    Palac
    to som daval tusim este v prvom rocniku, teda myslim.. a ked som tam bol vybavovat ten europsky preukaz, tak som sa tam s nou dohodol, ze po statniciach prinesiem kopiu diplomu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Palac Pozri príspevok
    to som daval tusim este v prvom rocniku, teda myslim.. a ked som tam bol vybavovat ten europsky preukaz, tak som sa tam s nou dohodol, ze po statniciach prinesiem kopiu diplomu.
    Potvrdenie musíš predkladať za každý školsky rok ...

    Palac je offline (nepripojený) Palac

    Palac
    ahaaa .. asi by im to teda bolo treba priniest to potvrdenie .. lebo hovorila mi tam cosi ze tam nemam zaevidovane ze som student ci take nieco.. a podaval som typ A a zaklad dane tam bol 67,74eur

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Palac Pozri príspevok
    ahaaa .. asi by im to teda bolo treba priniest to potvrdenie .. lebo hovorila mi tam cosi ze tam nemam zaevidovane ze som student ci take nieco.. a podaval som typ A a zaklad dane tam bol 67,74eur
    Z práce na dohodu sa odvody neplatia. Len nie som si istá, či ZP nedostala podklady z DU o pridelení DIČ a eviduje ťa ako neregistrovanú SZČO. Pretože, ak by im chýbalo potvrdenie o návšteve školy, termín by nebol k 1.1.2010. Nevyzvali ťa na podanie RZZP za rok 2009 ?

    V každom prípade treba v ZP odovzdať potvrdenie o návšteve školy - za každý školský rok štúdia.

    Palac je offline (nepripojený) Palac

    Palac
    musim tam bud zajtra lebo v stredu skocit aj s tymi potvrdeniami a pozistovat to.. ale bolo mi divne ze ked som sa rozpraval s tou manazerkou ze nie je treba to zuctovanie podavat a kedze sa mi ta poistovna neozvala skorej, tak som si myslel ze to je teda v poriadku a nie je to treba.. a oni by to ani teraz nezistili, keby som si nebol isiel ten preukaz vybavovat.. tak ja neviem ako to tam maju potom..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Palac Pozri príspevok
    musim tam bud zajtra lebo v stredu skocit aj s tymi potvrdeniami a pozistovat to.. ale bolo mi divne ze ked som sa rozpraval s tou manazerkou ze nie je treba to zuctovanie podavat a kedze sa mi ta poistovna neozvala skorej, tak som si myslel ze to je teda v poriadku a nie je to treba.. a oni by to ani teraz nezistili, keby som si nebol isiel ten preukaz vybavovat.. tak ja neviem ako to tam maju potom..
    Ak chcú len potvrdenia o návšteve školy, tak sa "nechvál" že si mal DIČ. Nie je však vylúčené, že to neskôr zistia sami ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.