Zavrieť

Porady

Odpady v dome - ako na to???

Ahojte,

Chystám sa robiť odpady pod platňou na bungalove a potreboval by som poradiť na čo si dať pozor, nejakú tu fintu fň atď.
Vôbec netuším ako ich navrhnúť.

Zatial som zistil len že umyvadla, pračka, myčka poôjdu do steny a zostatok mimo steny.

Asi je lepšie dať 3x30stup. koleno ako jedno 90stup však?

Ako si ich mám vymerať, vypočítať??? Nieje na to nejaqký program??? Alebo musím fyzicky merať a kresliť na zem?

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    ja som riesil kanalizaciu az po vytiahnuti DT,v jednom mieste som nechal prestup cez zaklady smerom von,po vytiahnuti a zaliati DT betonom som meral podla skutocnosti kanalizaciu a aj tak som sa nevyhol dokupeniu kolena,na ktore som zabudol,lezatu mam pr.125 mm,hore do domu idu 110 mm rury tie sa budu redukovat na prislusny priemer teraz pri robeni vnutornych odpadov,WC a nasledne odvetranie pojde v priemere 110 mm a ostatne stupacky budu zo 63 mm pvc na lepenie,k zriadovacim predmetom pojdu 50 mm rury a ku kazdemu miestu necham trcat zo steny hrdlo 50 rury aby nebol problem potom napojit predmety.A este som zabudol smerom k hlavnej kanalizacii mam potrubie zredukovane na 160 mm priemer,nezabudnut,ze redukcia sa dava tak aby ten bachor isiel smerom dole,takze rura zvrchu pokracuje plynulo v rovine a redukcia je smerom dole

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Pripájam sa aj ja, tiež by ma zaujímalo, aké priemery potrubí idú na WC, práčku, umývado, kondenzačný kotol, ....

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Ja budem dávať hlavnú 125-ku,

    WC - 110
    umyvadlo, sprcha, práčka, vaňa, myčka, atď 60-ku a na to redukcie potrebné k samotnému zariadeniu...

    Asi tak nejak..... môže byť?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Musíte si urobiť lavičky a natiahnúť špagát presne do kríža tam kde majú byť vývody cez platňu.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    OK Ďakujem,

    Len ako vypočítať koľko čoho bude treba??? V plánoch to nemám... len nákres a popis hrúbky,

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Snoophy Pozri príspevok
    OK Ďakujem,

    Len ako vypočítať koľko čoho bude treba??? V plánoch to nemám... len nákres a popis hrúbky,
    To neviem poradiť,musíte si to vedieť predstaviť.Pozrite si nejaký web kde sú nákresy obrázky výrobkov na kanalízácie a skúste podľa toho.
    zagoglite kanalizačné kolená je tam o tom dosť popísané.

    http://www.lhotsky.sk/instalaterstvo...e/kanalizacia/

    Odpady v dome - ako na to???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.