Zavrieť

Porady

vstupná cena DHM

ahojte, zaujimal by ma vas nazor ci do vstupnej ceny DHM vstupujú aj nasledovne polozky alebo ich účtovať do nákladov:
- preklad z cudzieho jazyka do slovenského manuálu na obsluhu stroja - novozaradeného, preklad bol uskutočnený do dńa zaradenia majetku,
- tlmočenie z cudzieho jazyka do slovenského na zaškoľovaní zamestnancov na obsluhu stroja - novozaradeného.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzik311 Pozri príspevok
    ahojte,
    ďakujem veľmi pekne. ja si tiež myslím, že sú to náklady ale bolo mi povedané že to nie je nikde upravené a že je menšie zlo dať to do OC majetku.. čo teda? čoho sa držať? jedno je 360 eur a druhé 1200..
    bolo povedané...............to milujem. A že to nikde nie je upravené?
    A čo tak postupy účtovania?
    (2) Na účte 042 - Obstaranie dlhodobého hmotného majetku sa neúčtujú a nie sú súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého hmotného majetku
    a) penále, pokuty, poplatky, úroky z omeškania alebo iné sankcie zo zmluvných vzťahov a peňažné náhrady škôd súvisiace s obstaraním dlhodobého hmotného majetku,
    b) náklady na prípravu pracovníkov pre budované prevádzky a zariadenia,
    c) náklady na vybavenie obstarávaného dlhodobého majetku zásobami,
    d) náklady na biologickú rekultiváciu,
    e) náklady súvisiace s prípravou a zabezpečením výstavby, ktoré vznikli po uvedení obstaraného hmotného majetku do užívania,
    f) náklady na opravy a udržiavanie dlhodobého hmotného majetku, pričom opravami sa odstraňuje čiastočné fyzické opotrebovanie alebo poškodenie za účelom uvedenia do predchádzajúceho alebo prevádzkyschopného stavu a uvedením do prevádzky - schopného stavu sa rozumie vykonanie opravy aj s použitím iných než pôvodných materiálov, náhradných dielcov, súčastí alebo technológii, ak nedôjde k zmene technických parametrov alebo zvýšeniu výkonnosti majetku a ani k zmene účelu použitia; udržiavaním sa spomaľuje fyzické opotrebovanie, predchádza jeho následkom a odstraňujú sa drobnejšie závady,
    g) kurzové rozdiely,
    h) úroky z úverov, ak sa do času uvedenia tohto majetku do používania nerozhodne, že budú tvoriť súčasť obstarávacej ceny.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo ja?
    ved si bola za daňovou poradkyňou. Nech ti to dá na papieri aj s pečiatkou a budeš to mať isto správne.
    DU rešpektuje názor-stanovisko daň.poradcov, zvlášť ked sú v neprospech daňovníka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzik311 Pozri príspevok
    ahojte, zaujimal by ma vas nazor ci do vstupnej ceny DHM vstupujú aj nasledovne polozky alebo ich účtovať do nákladov:
    - preklad z cudzieho jazyka do slovenského manuálu na obsluhu stroja - novozaradeného, preklad bol uskutočnený do dńa zaradenia majetku,
    - tlmočenie z cudzieho jazyka do slovenského na zaškoľovaní zamestnancov na obsluhu stroja - novozaradeného.
    Dakujem
    Sú to služby-518AE.

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    ahojte,
    ďakujem veľmi pekne. ja si tiež myslím, že sú to náklady ale bolo mi povedané že to nie je nikde upravené a že je menšie zlo dať to do OC majetku.. čo teda? čoho sa držať? jedno je 360 eur a druhé 1200..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzik311 Pozri príspevok
    ahojte,
    ďakujem veľmi pekne. ja si tiež myslím, že sú to náklady ale bolo mi povedané že to nie je nikde upravené a že je menšie zlo dať to do OC majetku.. čo teda? čoho sa držať? jedno je 360 eur a druhé 1200..
    NIe je to žiadne zlo, ani menšie, ani väčšie, sú to jednoducho náklady, ktoré nevstupujú do OC majetku.

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    Kejka ďakujem.. a tie preklady sú kde napísané že nie sú súčasťou? to zaškoľovanie viem len tie preklady návodov.. hovoria ze bez toho nevedeia stroj pouzivat..bez prelozeneho navodu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzik311 Pozri príspevok
    Kejka ďakujem.. a tie preklady sú kde napísané že nie sú súčasťou? to zaškoľovanie viem len tie preklady návodov.. hovoria ze bez toho nevedeia stroj pouzivat..bez prelozeneho navodu
    Sú obsiahnuté v písmene b.

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    Dobrý deň,
    ja som bola aj za daňovou poradkyňou a tá povedala, že do OC stroja /z Číny/ musím zahrnúť
    - letenky - Číňania, kt. prišli zaškolovať
    - ubytovanie
    - stravné
    /máme to ošetrené v zmluve, že to musíme platiť my/.
    Mám najvačší problém s tým stravným. Mám kopec bločkov, čo sa tu stravovali, mám to tiež zahrnúť do OC stroja/ A že vraj si môžem uplatniť aj DPH. Súhlasíte?
    Aj keď mi to povedala daňová poradkyňa, skutočne neviem.

    Do OC stroja mám ďalej zahrnúť:
    -fa za prepravu stroja, čo je o.k.
    -clo
    -tlmočenie

    Prosím pomóóóóc!

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    Getiška Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ja som bola aj za daňovou poradkyňou a tá povedala, že do OC stroja /z Číny/ musím zahrnúť
    - letenky - Číňania, kt. prišli zaškolovať
    - ubytovanie
    - stravné
    /máme to ošetrené v zmluve, že to musíme platiť my/.
    Mám najvačší problém s tým stravným. Mám kopec bločkov, čo sa tu stravovali, mám to tiež zahrnúť do OC stroja/ A že vraj si môžem uplatniť aj DPH. Súhlasíte?
    Aj keď mi to povedala daňová poradkyňa, skutočne neviem.

    Do OC stroja mám ďalej zahrnúť:
    -fa za prepravu stroja, čo je o.k.
    -clo
    -tlmočenie

    Prosím pomóóóóc!
    Kejka, nevieš ani ty?

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    Kejka,keby som to mala na papieri,nevypisujem do porady. Išla som tam s viacerými vecami a nikdy mi to nedá na papieri. Ale teda spolieham sa, že keďže je to skôr v neprospech nás, snáď to bude o.k. Ale to stravné...nemôžu ma napadnúť, že som si uplatnila DPH? Ale však základ nešiel do nákladov, ale na 042....Snáď to bude o.k.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DPH sa zo stravného neuplatňuje určite.
    Ve dje to osobna spotreba.
    Že to nejde do nákladov? Ako vieš?
    Ide - ale nepriamo prostredníctvom odpisov.

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    Ale to stravné bolo ošetrené v zmluve, že my budeme platiť cestu, ubytovanie a stravné pre 2 pracovníkov z Číny, ktorí boli stroj inštalovať.
    Takže? Ja som myslela, že priamo do nákladov to nejde, jasné, že ide, ale formou odpisov. Ja som z toho normálne chorá...ani mne sa nezdá, že by som si mohla uplatniť DPH, preto si to ešte overujem.
    Naposledy upravil Getiška : 20.05.11 at 20:30

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že treba postupovať v zmysle zmluvy. Podľa posledného príspevku to vyzerá tak, že bola vykalkulovaní cena stroja - všetky položky kalkulácie vchádzajú do OC HIM, aj to je pohľad.
    Ale DPH z bločkov za stravu odpočítať nemôžeš

    Getiška je offline (nepripojený) Getiška

    Getiška
    Ďakujem.Všetko zahrniem do OC stroja, len pri stravnom si neuplaním DPH. Tak to bude správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.