Zavrieť

Porady

kúpno predajná zmluva na nehnuteľnosť

Chcela by som poprosiť o radu.Mám v úmysle predať dom so záhradou na základe kupno predajnej zmluvy.Háčik je však v tom,že za záhradu budem mať vyplatené okamžite a teda môže byť aj hneď prevedená na nového majiteľa.Za dom však sumu vyplatí až po určitom období, ktoré bude samozrejme stanovené v zmluve.Chcem sa teda opýtať, je možné v terajšej kúpno predajnej zmluve uviesť ,že prevod a nadobudnutie nehnuteľnosti (domu) bude právoplatné až v tom uvedenemo období a po zaplatení dohodnutej sumy?Alebo je lepšie v takom prípade urobiť samostatne kúpno-predajnú zmluvu na záhradu a zmluvu o budúcej zmluve na dom?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Mno, ja by som urobil zmluvu o buducej zmluve(ZBZ) na celu nehnutelnost(zahrada+dom), pricom by som v nej uviedol, ze cast kupnej ceny bude uhradena pri podpise ZBZ. To by boli peniaze za tu zahradu. Toto v ZBZ uvedene nemusi byt. Vsak zahrada je hadam pri dome a predavas to v celosti.
    Zaroven bude zahrada aj s domom odovzdana do uzivania kupujuceho(uviest v ZBZ). Dalej by som vyriesil v tejto zmuve to, aby predavajuci pri podpise tejto zmluvy nemal v dome trvaly pobyt. A samozrejme by som osetril aj to, dokedy od podpisania ZBZ musi byt uzatvorena kupna zmluva. Podstatne by bolo aj to, ako sa zmluvne strany vysporiadaju v pripade, ak nedajboh nedojde k uzavretiu kupnej zmluvy, co kto komu nahradi. Oni tebe najom za zahradu a dom, ty im pripadne naklady spojene so zveladenim domu a zahrady. Je to na vas. Ale urcite by som nedelil jedno (zahradu) v ZBZ a druhe (dom) v kupnej zmluve. Podla mna v ZBZ musi byt uvedenych co najviac podrobnosti, aby v pripade neskorsich nezhod bolo vsetko kazdemu jasne. V akom stave je dom, kolko ma okien, ci je izolovany, z coho je postaveny, v akom stave je strecha a pod. Kolko rastie na zahrade stromov, ake je oplotenie atd. Mam osobnu neprijemnu skusenost, kedze tieto veci neboli v zmluve uvedene. Dokazuje sa potom tazko.

    Takymto riesenim sa minimalne vyhnes dvojitemu vkladovaniu a teda dvojnasobnym poplatkom za vklad do katastra nehnutelnosti(Najprv zahrada a potom v dalsej zmluve dom). ZBZ sa do katastra nedava.
    Naposledy upravil robovi : 11.05.11 at 01:01 Dôvod: upresnenie

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    NIKDY by som nepredal záhradu a potom dom.Kúpi záhradu postaví si tam svoj dom a váš bude používať ako stavebnú búdu.Zmluvy riešia právnici a advokáti nie internet.

    bucka10 je offline (nepripojený) bucka10

    bucka10
    Dobrý deň,áno zmluvu si chcem dať každopádne robiť právnikovi,avšak kupujúci navrhol ,že pripraví zmluvu,ja si ju prehodnotím,pripomienkujem atď (teda nie ja,ale môj právnik) a až následne ju podpíšeme.No len som sa chcela predom informovať,aby som aspon troška bola v obraze,nakoľko zatiaľ sa jedná iba o cene a základných podmienkach.Ďakujem aj tak veľmi pekne za rady.

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    bucka10 Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o radu.Mám v úmysle predať dom so záhradou na základe kupno predajnej zmluvy.Háčik je však v tom,že za záhradu budem mať vyplatené okamžite a teda môže byť aj hneď prevedená na nového majiteľa.Za dom však sumu vyplatí až po určitom období, ktoré bude samozrejme stanovené v zmluve.Chcem sa teda opýtať, je možné v terajšej kúpno predajnej zmluve uviesť ,že prevod a nadobudnutie nehnuteľnosti (domu) bude právoplatné až v tom uvedenemo období a po zaplatení dohodnutej sumy?Alebo je lepšie v takom prípade urobiť samostatne kúpno-predajnú zmluvu na záhradu a zmluvu o budúcej zmluve na dom?Ďakujem.
    Pozdravujem Vás,
    ja by som to predávala tiež spolu, teda dom+ záhrada. podľa mňa je fér pre obe strany, ak dôjde k predaji a zároveň kúpe narovnako.
    Kupujúci nech dá zavinkulovať čiastku na účte zriadenom na daný účel na základe Dohody o vinkulácii vkladu v prospech predávajúceho po dobu, pokiaľ predávajúci dá LV prepísané už na kupujúceho. takže vy dáte do ruky kupujúcemu nové LV a kupujúci na oplátku uvoľní účet v prospech predávajúceho.
    Počas trvania vinkulácie Kupujúci nesmie zmluvu o vedení účtu, na ktorom je vklad, vypovedat, odstúpit, menit ju a pod - to nech je uvedené v dohode o vinkulácii.
    -vzor kúpno-pred. zmluvy nájdete, aj ked si zadáte do googlu : kúpno predajná zmluva.
    držím palce pri predaji.

    kúpno predajná zmluva na nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.